Artiklid ja uudised

Vannituba vajab niiskuskindlat valgustit

Tihtipeale otsib ostja vannituba sisustades endale meelepäraseid valgusteid nii, nagu ta valiks neid ükskõik millisesse teise ruumi, kuid niisketesse ruumidesse paigaldavatele valgustitele kehtivad kõrgendatud tehnilised nõuded.

Mõnikord küll teatakse, et vannitoa valgustid peaksid olema niiskuskindlad, kuid ei teata täpsemalt, millistele nõuetele need peavad vastama. Nii et kui esmapilgul tundub valgustite valik kauplustes suur, siis tegelikkuses määravad valgusti niiskuskindluse aste ning soovitud asukoht ruumis selle, kas väljavalitud valgustit tohib vannituppa paigaldada.

Millised siis on tehnilised nõuded? Valgustite kaitseastet tähistatakse tähekombinatsiooniga IP, millele tavaliselt järgneb kaks numbrit, näiteks IP44. Esimene number tähistab alati valgusti tolmukindluse ja teine niiskuskindluse astet. Juurdelisatud tabelis on selgitav ülevaade, mida üks või teine number tähendab.

Selleks et teada, kuhu millise kaitseastmega valgustit võib paigaldada, on eeskirjade järgi vannituba jaotatud tsoonideks. Joonisel on näidatud kolm tsooni ja tabel vastavate kaitseastmete kohta. Tabel näitab, et kui esimeses ja teises tsoonis soovitatakse üldjuhul IPX4 valgusteid, siis sõltuvalt vee kasutamisest võib olla vajadus kasutada ka IPX5 kaitseastmega valgusteid kõigis kolmes tsoonis. Näiteks vajab kõrgemat kaitseastet kindlasti duširuumi põrandasse või seina süvistatud valgusti, millest vesi üle voolab. Üldjuhul aga piisab IPX4 kaitseastmega valgustist ja kolmandas tsoonis ka IPX1 astmest.Kui tehnilised nõuded on selged, siis võiks ringi vaadata ja uurida, milliseid sobivaid valgusteid vannitubadesse pakutakse. Veel mõni aasta tagasi oli valik suhteliselt kesine, piirdudes enamjaolt lakke süvistatavate halogeenlampide ning üksikute pinnapealsete plafoonide ja peeglivalgustitega. Nüüdseks võib valida juba tosina valgustusega peegli vahel, saadaval on valgustusega peegelkappe ning ka peeglivalgustite valik pole enam üksluine.

Näiteks võib peale klassikalise, peegli kohale või kõrvale mõeldud pika luminofoorvalgusti leida ritta seatud valgete klaaskeradega valgusti või mõne huvitavama vannituppa mõeldud seinalambi. Hästi otsides õnnestub osta isegi niiskuskindel suundvalgusti.Moodne Valgustus AS
Aadress: Rävala pst 7
Telefon: 667 6670
E-mail: moodne@valgustus.ee
www.valgustus.ee

Valgustisalong ja müügikontor Tartus
Aadress: Teguri 37b
Telefon: 730 0812
Faks: 730 0813
E-mail: toomas@valgustus.ee
www.valgustus.ee

Sisestatud: 03.10.2007

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Scavolini Box Life: üks toode, lõputud võimalused

Scavolini Box Life: üks toode, lõputud võimalused

Scavolini tutvustab sellel aastal oma innovaatilist uut toodet Box Life. Box Life on nutika sisekujunduse kontseptsioon, mis võimaldab luua erineva funktsiooniga alasid väikesel pinnal organiseeritult ja funktsionaalsel viisil, mida iseloomustavad elegants ja ülipaindlik kohandamise võimalus. See hõlmab lõputuid funktsioone, ühendades samal ajal elu-, majapidamis- ja magamistoad, et tagada väikeste eluruumide ülim paindlikkus. Mööbli disainisid rahvusvaheline disainistuudio Rainlight ja selle loovjuht Yorgo Lykouria koostöös HOK-iga, kes on kaasaegse arhitektuuri mõne olulisema teose, sealhulgas Dali muuseumi, Mercedes Benzi staadioni ja Hamadi Rahvusvahelise lennujaama disainerid ja autorid.

TAIMELAMP- VAJALIK ABIVAHEND MEIE KLIIMAS.

TAIMELAMP- VAJALIK ABIVAHEND MEIE KLIIMAS.

Ajal kui päevad on lühikesed ja päikesevalgust napib, on hea taimedele anda lisavalgust
taimevalgustiga. Valgusallikas neis valgustites kiirgab, erinevalt tavalisest valgustist,
fotosünteesiks sobivat valgust. Selle mõjul kasvavad taimed rikkalikumalt ning on
elujõulisemad. Taimevalgusti abil saab kasvatada ürte, salati- ja maitsetaimi ning lilli
aastaringselt. Samuti on valgusti väga hea idude kasvatamiseks, sest need tärkavad vaid
paari päevaga.

Valgustemperatuuri olulisus

Valgustemperatuuri olulisus

Suure tõenäosusega loevad paljud inimesed antud artiklit siseruumis, kus valgust annab tehislik valgusallikas. Moodsa aja inimene veedab suure osa ajast kinnises siseruumis ja puutub päeva jooksul kokku erinevate valgusallikatega. Tänu tehislikule valgusele on inimesel palju võimalusi juurde tekkinud aga samas on see ka segadusse ajanud organismi, mis on tuhandete aastate jooksul arenenud reageerima muutlikule valgusele. Seda valgusele reageerivat masinavärki saab nimetada bioloogiliseks kellaks, mis on olemas enamus elusorganismidel.

Artskill stuudiol on NEMO salonginäidistele äärmiselt head hinnad

Artskill stuudiol on NEMO salonginäidistele äärmiselt head hinnad

Aastal 1993 Milanos asutatud Itaalia disainvalgustite bränd NEMO on algusest peale olnud innovaatiliste lahenduste ja moodsa joonega disaini esindaja. Käesoleval hetkel on kollektsioonis mitmeid mudeleid, mis on loodud Itaalia tipp-disainerite poolt nagu näiteks Carlo Forcolini, Jehs + Laub, Javier Mariscal, Karim Rashid, Ilaria Marelli, Foster+Partners, Hannes Wettstein ja Roberto Paoli. Lisaks hooajaliste kollektsioonide mudelitele on NEMO-l ka Masters-nimeline kollektsioon, mis koosneb spetsiaalselt valitud äärmiselt unikaalsetest ja ikoonilistest valgustitest. Need mudelid on sündinud Itaalia disainiklassika esindajate sulest - Le Corbusier, Vico Magistretti, Franco Albini, Charlotte Perriand ja Kazuhide Takahama.

vaata kõiki