Artiklid ja uudised

Aasta “Kultuuri Tegu” auhinnale kandideerib ka EKA tudengite projekt "Ruup"

Eesti Kultuuri Koja poolt ja kultuuriministeeriumi toel ellu kutsutud aasta-auhinna Kultuuri Tegu eesmärk on tunnustada meie seas tegutsevaid inimesi ja kooslusi, kelle ettevõtmised on teisi inspireerivad ning mis seni ei ole veel laia avalikkuse ees väärilist tähelepanu leidnud. Eesti Kultuuri Koja eestseisus valis 53 kandidaadi seast viis nominenti auhinnale Kultuuri Tegu.

Auhind antakse üle Kultuuri Koja VASTUTUSE KONVERENTSIL „Vastutus + kultuur = Vastutuskultuur?” 30. oktoobril Viljandi Pärimusmuusikakeskuses. Kultuuri Tegu on auhind, mis hõlmab sõna-, mõtte-, kunsti- või erinevaid kunste ühendavaid kultuuriprojekte ning vastab järgmistele kriteeriumitele - hoiab ja tugevdab Eesti kultuuri sisemist jõudu, kõnetab ühiskonda, on seotud kultuuri ja loominguga, panustab avalikkuses toimuvasse arutelukultuuri, aitab väärtustada ja soodustab loomingulise õhkkonna säilimist Eesti ühiskonna meelelaadi olulise osana.

Ruubi all Pähni metsas. Foto: Henno Luts Allikas: www.artun.ee

Ruubi all Pähni metsas. Foto: Henno Luts Allikas: www.artun.ee

Kultuuri Koja tegevjuhi Jana Karilaiu sõnul oli konkursi sõel tihe ja üheväärselt kaalukaid projekte palju. Žürii valis välja viis võrdselt olulist tegu, mille hulgast lõpliku valiku teeb Koja liikmeskond, hääletades järgnevate projektide eest: Vaimsust väärtustav koostöö Eesti avalikkuse ja kunstnik Dolores Hoffmanni poolt Tallinna Pühavaimu kiriku vitraažakna loomine, eestvedaja kunstnik Dolores Hoffmann omanimelise sakraalloome seltsingu toel; Puidust metsakõlakojad “Ruup“, Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri üliõpilased eesotsas idee autori Birgit Õigusega; Rahvusvahelise muusikapäeva üle-Eestiline tähistamine 1. oktoobril 2015, Eesti Muusikanõukogu; Füüsilise teatri lavastus “Põletatud väljade hurmaa”, Kompanii Nii Renate Keerdi eestvedamisel; Tartu Pauluse kiriku taastamine, EELK Tartu Pauluse koguduse õpetaja Joel Luhametsa eestvedamisel.

Sisestatud: 04.11.2015

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

vaata kõiki