Artiklid ja uudised

Nõuandeid lastetoa valgustamiseks jagab Hektor Light

Hektor Light jagab nõuandeid, mida tuleks lastetoa valgustust planeerides silmas pidada.

Lastetoas on oluline hea üldvalgus

Hea üldvalgustuse tagab kombinatsioon päevavalgusest ja reguleeritavast valgustist. Lastetoas leiab aset palju erinevaid tegemisi - siin mängitakse, puhatakse, õpitakse ja magatakse. Seetõttu võiks toas kasutada erinevat tüüpi valgusteid.

 Allikas: www.hektor.ee

Allikas: www.hektor.ee

 Allikas: www.hektor.ee

Allikas: www.hektor.ee

Valgustus sõltub ka lapse vanusest

Väikelapsed veedavad palju aega põrandal, seega see pind peaks olema hästi valgustatud. Võimalusel võiks panna lakke mitu valgustit või valida suure võimsusega dimmerdatav valgusti. Täna annavad head sooja valgust ka LED-valgustid.

Lisaks laevalgustile võiks väikelapse toas olla ka seina- ja lauavalgusti öövalgusena. Lapse suureks kasvades tekib vajadus lauavalgusti järgi õppimislauale või lugemislambile voodi juurde. Korralik kohtvalgustus on oluline neile, kes veedavad palju aega laua ja kuvari taga.

Laualamp õppimiseks ja kuvariga töötamiseks tuleks paigutada nii, et see ei peegeldaks kuvarile ja ei jätaks käe varju kasutatavale tööpinnale.

Lastetoalamp peab olema alt kaetud läbipaistmatu klaasi või plastikuga, mis ei takista valguse levikut, kuid ei paista ka otse silma. Valgustust planeerides tasuks panna end lapse asemele - vaadata ruumi läbi lapse silmade nende kõrguselt.

 Allikas: www.hektor.ee

Allikas: www.hektor.ee

 Allikas: www.hektor.ee

Allikas: www.hektor.ee

Eelkõige tuleb silmas pidada turvalisust

Hea oleks, kui valgusti kuplid on mittepurunevast materjalist ning käeulatuses olevad valgustid ei läheks kuumaks. Üheks ohutumaks võimaluseks on LED-valgustid, mis ei kuumene. Samuti on LEDid põrutuskindlad ja ei purune, nagu seda teeb tavaline hõõgpirn ega erita purunemisel elavhõbedat nagu seda võib juhtuda luminofoorlampidega.

LED- valgusti kasutamine on ka säästlikum väikelapse toas, kus sageli peab tuli põlema öö läbi või kui lapsed on unustanud toast lahkudes valgusti põlema. Teine võimalus on kasutada energiasäästulampe.

Samuti on lastetoa valgustite puhul on välditud teravaid servi, materjalid on plastmassist või kummist ning need ei ole toksilised. Laualambid on läbimõeldult loodud nii, et nendega mänguhoos midagi ei juhtuks, isegi siis, kui see mängides mõneks ajaks paksu teki alla satub.

Uudseim lahendus on helikindel valgusti Trio firmalt Morosini.

Helikindel valgusti Trio Allikas: www.hektor.ee

Helikindel valgusti Trio Allikas: www.hektor.ee

 Allikas: www.hektor.ee

Allikas: www.hektor.ee

 Allikas: www.hektor.ee

Allikas: www.hektor.ee

Õige valgus aitab luua lastetoa rõõmsana ning stimuleerib ja aitab kaasa laste mängimisele, arengule, kujutlusvõimele ja loovusele.

Uuri lisa lastetoa valgustamise kohta siit ning tutvu Hektor Light lastetoa valgustitega siin.

www.hektor.ee
Facebook

Sisestatud: 15.04.2016

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

vaata kõiki