Artiklid ja uudised

PALKMAJA EELISED


PALKMAJA ON LOODUSSÕBRALIK
Puit on meeldiv ja soe materjal, lisaks aitab selle tarvitamine pidurdada kliima soojenemist. Olukorras, kus maakeral rahvastik kasvab, inimkond vajab üha enam toitu ja seega ka rohkem põllumaad, ei saa loota uute metsamaade rajamisele. Selleks, et uus metsapõlvkond saaks tekkida, tuleb vana raiuda ning puitu kasutada. Parim koht puidu kasutamiseks on ehitamine. Ehitistes olev puit tõmmatakse süsinikuringest välja pikaks ajaks, ja kui palkmaja kunagi lammutatakse, on puit kasutatav uue rohelise energia tootmiseks.

Energiat säästab puit nii tootmisel kui ka kasutamisel. Näiteks sama kandevõimega terastala tootmiseks kulub kuus korda rohkem energiat kui liimpuittala jaoks. Käsitöö palkmaja on kõige väiksema süsinikujalajäljega puitmajade tootmise viis, mida on võimalik toota kontrollitud tingimustes tehases.PALKMAJAD JA NIISKUS
Palkmaja püstitamisel on vaja jälgida, et puitmaterjal ei saaks märjaks enne, kui katus palkseinu kaitsma hakkab. Muidugi ei peeta silmas vihmasabinat, vaid tõsist leotamist, mida tuul ei jõua pinnakihist välja kuivatada. Kui palkmaja detailid on tehases hästi ettevalmistatud käib montaaž suhteliselt kiiresti ja seda nõuet on kergem täita. Kivimaja puhul aga peale karkassi püsti saamist probleemid alles algavad – niiskus tuleb seintest välja saada, et saaks alustada viimistlustöödega.KELLELE PALKMAJAD SOBIVAD
Vipson Projekt klientideks on just ökoloogilist elukeskkonda väärtustavad inimesed, kellele meeldib tervislik ning looduskeskne elustiil. Meie tootevalikust võib leida nii käsitööna valmistatud palkmaju kui ka massiivse puitsõrestikuga puitmaju, mille tootmisel on kasutatud uusimat puidutöötlemise tehnikat. Oleme veendunud, et suudame igale kliendile projekteerida ja ehitada uue kodu, millest tunnevad rõõmu kõik pereliikmed. Avastage enda jaoks palkmaja, mille võlujõudu tunnetate juba sissekolimise päevast.
Loe rohkem palkmajade kohta www.vipson.ee

Sisestatud: 10.12.2020

Vipson Projekt palkmajad

Tel:
520 8041
Aadress:
Jeedasküla küla, Võru vald, Võrumaa
E-mail:
Kirja saatmine ebaõnnestus. Täitke kõik väljad.

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Energiatõhus palkmaja

Energiatõhus palkmaja

Valesti ehitatud palkmaja annab kiiresti ehitusvigadest märku – juba mõne aastaga võib hoone mädanema hakata. Lisaks on hooletult ehitatud palkmaja suure energiakuluga, mis tänaste hindade juures on probleem ja lööb valusalt rahakotile. “Kõik algabki ehitaja valikust: alati on kindlam, kui palkmajaehitust pakkuval ettevõttel on ette näidata sertifikaat, mis kinnitab, et kõik tootmisetapid on kontrollitud ja kasutatakse nõuetele vastavaid materjale. Ehitaja peab tundma oma töö iga detaili – teisiti ei ole tänapäeval enam võimalik. Ka pädev ehitusjärelevalve on tellijale suureks toeks” tõdeb käsitöö palkmajade tootmisega tegeleva Vipson Projekt OÜ juht Taavi Tuvike. Lisaks toob ta tunnustatud ehitusettevõtte eelistamise plusspoolena esile ka asjaolu, et sertifitseeritud ehitaja ja pädeva ehitusjärelevalve jälgimise all valminud palkmajadele on lihtsam kasutusluba saada, sest vormistatakse korrektne dokumentatsioon.

vaata kõiki