Artiklid ja uudised

Roheline Hotell Jakarta Amsterdamis

Puidust ja bambusest ehitatud kaasaegne hotell.

Hotell Jakarta (WestCord) on vaieldamatult Hollandi kõige rohelisem hotell. Roheline eelkõige sellepärast, et see on üks keskkonnasäästlikumalt ehitatud hotelle kogu Euroopas.

Sellesse puidust ​ja bambusest kõrghoonesse on läbi kaasaegse “puitkassett” tehnoloogia lukustatud 1900 tonni CO2-te. Terase ja betooni kasutamata jätmise tulemusena hoiti ära veel 2625 tonni CO2-e õhku paiskumine.


Nüüdisaegse ehitisena on Hotell Jakarta suurepärane näide sellest, kui mitmekülgsed on bambus ja puit ehitusmaterjalina tegelikult. Hoonet lähemalt uurides avastate, et kasutatud on palju erinevaid bambuse tüüpe ja värve, mis üksteisega sujuvalt sulandudes loovad harmoonilise terviku.

See kõik on heaks kontrastiks betooni ja klaasi tööstuslikule iseloomule. Pilkupüüdvad on nii bambusest põrandad, seinakatted, laed, aknaraamid, uksed, talad ja mööblidetailid. Kindlasti on oluliseks teguriks bambusmaterjali valikul ka nende kõrge vastupidavus ja tulekindlus.


Hotell Jakarta on hinnatud rahvusvaheliselt tunnustatud BREEAM Excellent sertifikaadiga.


Autor: Mati Koppel

Sisestatud: 22.02.2021

Bambuskeskus - eksootiline sisustus

Tel:
+372 5895 0720
Aadress:
Tervise 30 , Keila, Harjumaa
E-mail:
Kirja saatmine ebaõnnestus. Täitke kõik väljad.

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

 Kaheksa kaunist bambusest põrandaga kodu

Kaheksa kaunist bambusest põrandaga kodu

MOSO on suurima bambuspõrandate valiku ja edasimüüjate võrgustikuga ettevõte kogu maailmas. Tänaseks oleme tarninud bambuspõrandaid väga paljudesse kodudesse ja kontoritesse. Käesolevas artiklis tutvustan Sulle kaheksat vahvat kodu, mille interjööris mängivad võtmerolli just bambus ja bambuspõrand.

Õige bambuspõranda valik sõltub väga palju tulevasest kasutajast. Kas soovid pikki ja laiu laudu või hoopis peenemat ja huvitava mustriga parketti? Kas paigaldad põranda põrandaküttele või eelistad ,,klick” süsteemiga ujuvat põrandapaigaldust? MOSO bambuspõrandate võimalused ja lahendused on lõputud!

 Roheline tulevik ehituses: Kuidas EPD ja Bambuskeskus muudavad sinu ehitusprojekti jätkusuutlikumaks.

Roheline tulevik ehituses: Kuidas EPD ja Bambuskeskus muudavad sinu ehitusprojekti jätkusuutlikumaks.

Ava oma silmad rohelisemale tulevikule: Kas teadsid, et ehitussektor on üks peamisi süsinikdioksiidi heitkoguste allikaid maailmas? Kujutle, kui iga sinu ehitus- või renoveerimisprojekt aitaks kaasa puhtamale ja rohelisemale planeedile. See pole mitte ainult võimalik, vaid muutub järjest olulisemaks tänu EPD-le ehk toote keskkonnadeklaratsioonile ja jätkusuutlikele materjalidele, nagu need, mida pakub Bambuskeskus.

MILLINE ON KESKKONNASÕBRALIK JA SAMAS VASTUPIDAV UUE AJASTU TERRASS?

MILLINE ON KESKKONNASÕBRALIK JA SAMAS VASTUPIDAV UUE AJASTU TERRASS?

Kui oled otsustanud hakata ehitama terrassi või olemasolevat kohendama, siis valides materjali on kindlalt Sinu jaoks oluline, et terrass oleks kauakestev, vähest hooldust vajav ja samas kena välimusega. Eestis on enamus terrasse ehitatud pigem pehmemast okas -või lehtpuidust (mänd, haab, lehis) või komposiitmaterjalist. Aga need ei pruugi olla ainsad materjalid kaasaegse terrassi ehitamiseks. Kas Te olete näiteks kuulnud uuest bambusest terrassilaudisest - Bamboo X treme?

vaata kõiki