Artiklid ja uudised

Rohepööre ehituses!

Minu nimi on Mati Koppel ja ma olen Bambuskeskus OÜ. asutaja. Avastasin bambuse enda jaoks 2008. aastal oma kodu rajades kui otsisin baasmaterjali, mis oleks vastupidav ja nägusa välimusega, kuid samas jätaks selle kasutamine keskkonda võimalikult väikese jälje. Praegu võin julgelt väita, et oma keskkonnahoidlike omaduste poolest ei ole bambusel teiste orgaaniliste materjalide kõrval kindlasti väärilist vastast.

Bambuse kasutus
Bambustaim on olnud läbi sajandite olulise tähtsusega paljude Aasia rahvaste jaoks. Seda on kasutatud ehituses, käsitöös, kunstis, kulinaarias ja veel paljudel teistel aladel. Jaapanis on läbi ajaloo bambusele leitud üle 1500 kasutusviisi! Üha enam on hakatud bambusmaterjale tehniliselt täiustama, et neid oleks võimalik kasutada ka kaasaegses ehituses. Praktiliselt kõiki puitmaterjale (prussid, mööbliplaat, põrandalaudis jne) saab praegu asendada bambusest baasmaterjaliga kaotamata nii kvaliteedis kui materjali välimuses.

Kliki siia ja vaata erinevaid bambusmaterjale! .

Bambus päästab maailma?
Ursula von der Leyen tõdes oma uue Euroopa Bauhaus kõnes, et ehitised ja infrastruktuurid põhjustavad vähemalt 40% kõigist kasvuhoonegaaside emissioonidest. Kaasaegsed ehituskonstruktsioonid põhinevad peamiselt tsemendil ja terasel, mis mõlemad kulutavad tohutult energiat ja eraldavad tootmisel otse suures koguses CO2-te. Meie inimesed Euroopas peavad nägema, tundma ja kogema Euroopa Rohepööret, seda näiteks läbi ehitussektori, mis hakkab tarvitama naturaalseid ja taastuvaid materjale nagu puit ja bambus.

Bambuse eelised puidu ees
- Bambus seob 30% rohkem CO2-te kui puit
- Bambus toodab 35% rohkem hapnikku kui tavamets
- Bambusmets taastub nelja kuni viie aastaga
- Bambusmetsas puudub lageraie vajadus (raie tavaliselt 25% taastuvast metsast)
- Tehnilised bambusmaterjalid on väga tugevad ja vastupidavad (Birnelli skaalal kuni 9.5)
- Osa tehnilisi materjale on kõrge tulekindlusega
- Bambusmaterjal asendab suurepäraselt ohustatud troopilisi puiduliike

Bambuse kasutamine Eestis
Eestis on bambusest ehitusmaterjalide kasutamine alles algusjärgus. Seevastu Lääne-Euroopas (Saksamaal ja Hollandis) ja USA-s on bambust kaasaegses ehituses kasutatud juba 20 aastat. Eesti arhitektid ja disainerid alles avastavad tehnilise bambuse võimalusi. Üha enam on hakatud põrandate ja terrasside valikul eelistama ohustatud troopilise väärispuidu asemel välimuselt ja vastupidavuselt samaväärset bambust. Oluliselt on suurenenud huvi toorbambuse vastu, millest on Eestis valmistatud näiteks disainielemente, muusikainstrumente, kalastustarbeid, laste mänguasju ja muud põnevat.

​Mati Bambuskeskusest

Vaata rohkem võimalusi meie e-poest!.

Hiljuti valminud  MOSO Bamboo X-treme fassaadilahendus Tartus

Hiljuti valminud MOSO Bamboo X-treme fassaadilahendus Tartus

Hiljuti valminud  MOSO Bamboo X-treme fassaadilahendus Tartus

Hiljuti valminud MOSO Bamboo X-treme fassaadilahendus Tartus

Hiljuti valminud  MOSO Bamboo X-treme fassaadilahendus Tartus

Hiljuti valminud MOSO Bamboo X-treme fassaadilahendus Tartus

Sisestatud: 02.03.2021

Bambuskeskus - eksootiline sisustus

Tel:
+372 5895 0720
Aadress:
Tervise 30 , Keila, Harjumaa
E-mail:
Kirja saatmine ebaõnnestus. Täitke kõik väljad.

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

 Kaheksa kaunist bambusest põrandaga kodu

Kaheksa kaunist bambusest põrandaga kodu

MOSO on suurima bambuspõrandate valiku ja edasimüüjate võrgustikuga ettevõte kogu maailmas. Tänaseks oleme tarninud bambuspõrandaid väga paljudesse kodudesse ja kontoritesse. Käesolevas artiklis tutvustan Sulle kaheksat vahvat kodu, mille interjööris mängivad võtmerolli just bambus ja bambuspõrand.

Õige bambuspõranda valik sõltub väga palju tulevasest kasutajast. Kas soovid pikki ja laiu laudu või hoopis peenemat ja huvitava mustriga parketti? Kas paigaldad põranda põrandaküttele või eelistad ,,klick” süsteemiga ujuvat põrandapaigaldust? MOSO bambuspõrandate võimalused ja lahendused on lõputud!

 Roheline tulevik ehituses: Kuidas EPD ja Bambuskeskus muudavad sinu ehitusprojekti jätkusuutlikumaks.

Roheline tulevik ehituses: Kuidas EPD ja Bambuskeskus muudavad sinu ehitusprojekti jätkusuutlikumaks.

Ava oma silmad rohelisemale tulevikule: Kas teadsid, et ehitussektor on üks peamisi süsinikdioksiidi heitkoguste allikaid maailmas? Kujutle, kui iga sinu ehitus- või renoveerimisprojekt aitaks kaasa puhtamale ja rohelisemale planeedile. See pole mitte ainult võimalik, vaid muutub järjest olulisemaks tänu EPD-le ehk toote keskkonnadeklaratsioonile ja jätkusuutlikele materjalidele, nagu need, mida pakub Bambuskeskus.

MILLINE ON KESKKONNASÕBRALIK JA SAMAS VASTUPIDAV UUE AJASTU TERRASS?

MILLINE ON KESKKONNASÕBRALIK JA SAMAS VASTUPIDAV UUE AJASTU TERRASS?

Kui oled otsustanud hakata ehitama terrassi või olemasolevat kohendama, siis valides materjali on kindlalt Sinu jaoks oluline, et terrass oleks kauakestev, vähest hooldust vajav ja samas kena välimusega. Eestis on enamus terrasse ehitatud pigem pehmemast okas -või lehtpuidust (mänd, haab, lehis) või komposiitmaterjalist. Aga need ei pruugi olla ainsad materjalid kaasaegse terrassi ehitamiseks. Kas Te olete näiteks kuulnud uuest bambusest terrassilaudisest - Bamboo X treme?

vaata kõiki