Artiklid ja uudised

Terrassi ja rõdu sisustustrendid 2021


Mugav õueruum koduhoovis või rõdul on hea koht lõõgastumiseks ja aja viitmiseks.
Hubase õueala loomiseks oleme kokku kogunud 7 käesoleva aasta sisustustrendi aia ja terrassi kujundamisel.
Siit leiavad inspiratsiooni ka need, kellel rõdu, aeda või terrassi kodus ei ole.


1. Rotangmööbel
Naturaalsest rotangist punutud mööbel sobib igasse aeda. Punutised teevad mööbli õhuliseks ning loovad romantilise õhkkonna, kus õdus õhtupäikest nautida.

Rotangmööbel ei ole ainult trendikas õuealal, see sobib suurepäraselt ka siseruumidesse. Naturaalsed materjalid on ajatud ja loovad hubase atmosfääri.


2. Õuevaip
Õuevaip on lihtne sisustuselement, millega välist istumisala elavdada. Nagu ka interjööris, ühendab terrassil vaip kujunduse tervikuks ja loob hubasust. Lisaks on sellel mõnus paljajalu astuda.

Kui varem tundsime õuevaibad kaugelt juba ära nende erksate toonide või kontrastsete mustrite järgi, siis nüüd koguvad üha enam populaarsust looduslikud ja rahulikumad toonid.


3. Makramee
Üks populaarsemaid sõnasid viimasel ajal kodukujundajate seas on kahtlemata makramee. Kauni käsitööna valmistakase erinevaid lambikupleid, seinariiuleid, kardinaid ja palju muud.

Makrameetehnikas valmistatud esemed sobivad nii maakodusse kui ka moodsasse elamisse, õue ja siseruumidesse.


4. Tiikpuust aiamööbel
Looduslikest materjalidest valmistatud mööbel on ilus ning vastupidav. Üks parimaid materjale aiamööbli valmistamiseks on tiikpuu. See on ilmastikukindel ja jääb püsima paljudeks aastateks.

Küll aga vajab puidust mööbel aeg-ajalt hooldust, et see oleks endiselt uueväärne ja vastupidav. Enne puidust mööbli soetamist tasub kindlasti uurida selle hooldamise kohta.


5. Kerge ja õhuline metallmööbel
Metallmööbel on endiselt populaarne nii siseruumides kui välialadel.
Kerged metallkontruktsioonil aiatoolid ja diivanid võtavavad ka vähem ruumi ning sobivad hästi rõdule ja tuppa.


6. Aksessuaarid
Atmosfääri seovad tervikuks hästi valitud sisustuselemendid.
Punutud korvid, pleedid, laternad, dekoratiivpadjad, taimed ja vaasid on lihtsad esemed, millega suveterrassile meeleolu luua.


7. Välisvalgustid
Kuigi suveõhtud on valgemad, on aastaringi pimedat aega Eestis palju. Välisvalgustid toovad koduõuele hubasust ning loovad samal ajal ka turvatunde. Lisaks erinevatele valgustitele maja seinal või aias, teevad atmosfääri õdusaks ka elav tuli, küünlad ja valgusketid.

Loomulikult tahame me suvel võimalikult palju aega veeta värskes õhus. Selleks kujunda enda terrass või kortermaja rõdu nii, et sellest saaks justkui teine elutuba, kus hea lõõgastuda ja aega veeta.

Tutvu common.ee aiamööbli valikuga ning kujunda oma õueruum paigaks, kus veeta suve kõige meeldejäävamad hetked.

Sisestatud: 21.04.2021

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

sisustusideid söögituppa

sisustusideid söögituppa

Kuigi eraldiseisev tuba söögilauale ja toolidele ei ole tänapäeval enam igas majapidamises tavapärane, on siiski paljudes kodudes ühine einestamisala endiselt olemas. See on tavaliselt paigutatud kööki või avatud planeeringuga elutuppa.

Kui 2020 aasta alguses oli koduse söögitoa peamine roll pere ühine einestamine ja külaliste võõrustamine meeldivaks ja meeldejäävaks muuta, siis aastal 2021 on söögituba saanud ka paljudele peredele saanud kontoriks või klassiruumiks. Nüüd, kus söögitoa seinast on saanud taust videokõnedele ja kohtumistele, kas oled ehk märganud, et ruum vajaks veidi värskendust?

Selleks oleme kokku pannud 2021 aasta trendid söögitoa sisustamisel, mis ei keskendu ainult esteetilisele ilule vaid on samal ajal ka hubane ja funktsionaalne.

KODUKONTORI MÖÖBEL - KIIRELT JA SOODSALT!

KODUKONTORI MÖÖBEL - KIIRELT JA SOODSALT!

Koroonaviiruse tõttu väljakuulutatud eriolukorrast riigis on suunatud paljud töötajad kodukontoritesse ja õpilased distantsõppele. Kuigi mõne inimese jaoks on see juba harjumuspärane, siis mitmed on leidnud end täiesti uuest olukorrast.

Need, kellel on juba eraldi tuba või nurgake kontorimööbli jaoks olemas, on muretud. Küll aga teistel võib ootamatu kodukontori üles seadmine osutuda üpris keeruliseks. Esimesed päevad pendeldad muretult diivani, köögilaua ja voodi vahel. Vahelduseks on nii täitsa tore, kuid lõpuks väsib selg pidevast küürutamisest ning tekib vajadus korraliku istumisasendi järele.

Valgustemperatuuri olulisus

Valgustemperatuuri olulisus

Suure tõenäosusega loevad paljud inimesed antud artiklit siseruumis, kus valgust annab tehislik valgusallikas. Moodsa aja inimene veedab suure osa ajast kinnises siseruumis ja puutub päeva jooksul kokku erinevate valgusallikatega. Tänu tehislikule valgusele on inimesel palju võimalusi juurde tekkinud aga samas on see ka segadusse ajanud organismi, mis on tuhandete aastate jooksul arenenud reageerima muutlikule valgusele. Seda valgusele reageerivat masinavärki saab nimetada bioloogiliseks kellaks, mis on olemas enamus elusorganismidel.

vaata kõiki