Artiklid ja uudised

Miks on väikesed kodusisustuselemendid ja detailid sisekujunduses olulised?

Me kõik oleme kuulnud ütlust, et saatan on peidus detailides. Kui rääkida sisekujundusest, siis paljud meist näevad ja mõistavad laiemat pilti. Ehk seda, kuidas ruum tervikuna ideaalis välja näeb. Kuid kõik pisemad detailid ja väikesed sisustuselemendid loovad tegelikult selle suurema tervikliku pildi. Sageli näeme, mis ruumis sisekujunduse osas tegelikult toimub, alles siis, kui võtame aega ja haarame endasse ka kõik väiksemad detailid.

© Maikolaquino via Pixabay, Lidl pilt

© Maikolaquino via Pixabay, Lidl pilt

Just need väikesed detailid annavad ruumile ilme ning muudavad selle tõeliselt ainulaadseks ja huvitavaks. Hämmastav kõige juures on see, et tavaliselt need detailid ei maksa eriti midagi ja on leitavad ootamatutest kohtadest. Näiteks üks Lidl poe külastus võib selles osas olla palju väärtuslikum, kui kümnete erinevate mööblikaupluste külastamine. Lidl pakub laia valikut erinevaid tooteid ja nende kliendilehest leiate sooduspakkumistega ideid.

Väiksemad detailid ei avalda sageli küll üksi erilist mõju, vaid toimivad komplektis ja suuremas pildis. Need võivad olla näiteks sahtli käepidemed või isegi metallist mööblijalad, lambipirni jaoks valitud eriline toon või kolm erinevat tekstuuri ühes padjas.

Sa võiksid mõelda väikestele sisekujunduses kasutavatele detailidele nagu riietuse aksessuaaridele. Riietus sobib loomulikult ka ilma nendeta, kuid see muutub tõeliselt jalustrabavaks alles maitsekalt valitud detailide lisamisel.

Kuidas lisada ruumi õigeid detaile?
Kui sa ei ole ise sisekujundaja, võib ruumi jaoks õigete detailide valimine olla keeruline. Sageli pead detailide valimisel mõtlema üldisele välimusele ja sellele, mida soovid saavutada.

Kõik väikesed detailid sobivad üldise kontseptsiooni saavutamiseks ja tegelikult võivad need olla peamiseks põhjuseks, miks ruum saab lõpuks täpselt sellise ilme nagu sa lootsid saavutada.

Planeerimine
Veendu, et sul on ruumi sisekujunduse puhul suur plaan olemas juba ammu enne alustamist. Planeerimine võimaldab sul veenduda, et oled ruumi üldisest välimusest teadlik ja mõistad, millised väikesed detailid on õiged. Samuti võib see takistada sind minemast üle valikutele, mis ei sobi. Ole eelkõige ise kursis oma soovidega ja tee plaan.

Kihid
Kihtidena erinevate sisekujunduselementide kasutamine on üks võimsamaid tööriistu, mis sul sisekujunduses saadaval on. Korralda kihtidena lisatud detailid õrnalt, nii et need ei muutuks ülekaalukaks ja ruumis domineerivaks, vaid toimiksid koos hästi ja parandaksid ruumi üldist välimust.

Vähem on rohkem
Vähem on rohkem, kuni rohkem on parem. On küll olemas mõned disainikontseptsioonid, nagu maksimalism, kus minnakse äärmusesse teadliku sooviga detailidega liialdada, kuid see peaks siiski jääma proffesionaalsete sisekujundajate mängumaaks. Peaaegu kõigi muude sisekujunduslike välimuste puhul soovid detaile ruumi juurde lisada vähehaaval. Ja ära kunagi karda midagi lisamise asemel ruumist hoopis eemaldada.

Ja mis iganes sa ka ei teeks või ei otsustaks, pea alati meeles, millist funktsiooni ruum täidab ja et mugavus on esmatähtis.

Sisestatud: 05.07.2023

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Kaasaegsed valgustuse uuendused koju

Kaasaegsed valgustuse uuendused koju

Tänapäeva tehnoloogiamaailm üllatab meid jätkuvalt koduinnovatsioonidega, mis mitte ainult ei tee meie elu lihtsamaks, vaid võimaldavad meil ka teha kaasaegseid valikuid oma eluruumide kujundamisel. Siin on valgustuse uuendused, mis võimaldavad nautida esteetikat ja energiasäästuvõimalusi: traditsioonilised pirnid asendatakse LED-tuledega, nutikas ja seninägematu dekoratiivvalgustus. Räägime siis mõnedest kõige muljetavaldavamatest kaasaegsetest valgustuse uuendustest, mis viivad teie kodu atmosfääri kindlasti uuele tasemele.

Tähelepandamatult tähtsad: dušisegisti ja valgustus ja enamgi

Tähelepandamatult tähtsad: dušisegisti ja valgustus ja enamgi

Kindlasti oled kogenud olukorda, kus alles reaalse kasutamise käigus selgub, et oleks pidanud ühele või teisele asjale juba varem tähelepanu pöörama. Eriti levinud on see remondi- ja sisustusmaailmas, kus dušikabiin võinuks olla suurem, dušisegisti rohkemate funktsioonidega või midagi kolmandat. Üksjagu aega kulutatakse sobivate plaatide-värvide valimiseks, mis on ühelt poolt loogiline – need hüppavad kohe silma, kui uksest sisse astuda. Mis on aga see, mis nende kõrval varju jääb?

Viimased sisekujundustrendid

Viimased sisekujundustrendid

Trend, kui seda defineerida moe mõistes, viitab stiilidele, värvidele, materjalidele ja
vormidele, mis on antud hooajal populaarsed ja millel võib olla turul püsiv mõju.
Sisekujundustrendid sarnanevad moega, sest mõlemad on inspireeritud kultuurist ja
päevakajalistest sündmustest. Viimaste trendide väljaselgitamine ja kindlaks tegemine,
millised stiilid, materjalid ja värvid on järgmisel hooajal tarbijate jaoks kõige atraktiivsemad,
on disainerite ja arhitektide jaoks tõeline väljakutse, mis nõuab palju üksikasjalikku
uurimistööd ja vaatlust. Käesolevas artiklis heidame pilgu sellele, mis hetkel
interjööritrendide tipus domineerib.

Parim õhuniisutaja tagab hea tervise

Parim õhuniisutaja tagab hea tervise

Päevad muutuvad lühemaks, ilm külmemaks ning üsna varsti ongi käes kütteperiood. Soojas toas on mõnusalt hubane olla, ent paljude jaoks on peaaegu talumatu talvise ajaga kaasnev siseruumide madalam õhuniiskus. Vana lahendus oli radiaatoritele märgade käterätikute asetamine, et õhuniiskust parandada. See pole aga kuigi efektiivne ja elektriradiaatorite puhul on ohutuse tõttu suisa keelatud. Palju targem otsus on teha see investeering ja soetada Hansaposti e-poest paari klikiga parim õhuniisutaja.

Õhuniisutaja magamistuppa soetamise eelised

Õhuniisutaja magamistuppa soetamise eelised

Kvaliteetse õhuniisutaja magamistuppa soetamine võib parandada sinu tervist ja heaolu, vähendades sagedaste unehäirete, nagu uneapnoe ja norskamine, sümptomeid. See kõrvaldab ka sellised ebamugavused nagu ninakinnisus ja kurgu ärritus ning aitab leevendada külmetuse sümptomeid. Samuti on tõendeid selle kohta, et õhuniisutid võivad aidata vähendada õhus levivate viiruste hulka. Õhuniisuti magamistuppa ostmine toob seega mitmeid eeliseid, millest allpool juba täpsemalt.

vaata kõiki