Artiklid ja uudised

Vihmaveerenni puhastamine tasub ära teha aegsasti

Vihmaveerennide puhastamine on töö, mida tuleks teha igal sügisel. Ummistunud vihmaveerenni puhastamine on üks lihtsamaid võtteid, millega ennetada veekahjusid.

Katusehooldus.ee esindaja Siim Jõgi kinnitusel on rennide puhastamise peamine eesmärk tagada, et vihmavesi voolaks selleks ettenähtud kohta ning et vesi ei hakkaks ühel hetkel räästa vahelt tuppa tungima. „Kui rennid on puhastamata, siis jääb vesi rennidesse seisma. Sealt edasi polegi palju vaja, kuniks vesi tungib korterisse või eramajja,“ toob ta välja.


Miks tuleb rennidele tähelepanu pöörata just sügiseti
Jõgi sõnul on vihmaveerennide puhastamine iga-aastane töö, mis tuleks ette võtta soovituslikult sügisel ja kindlasti enne külmade saabumist.

Miks?
Seda põhjusel, et suve jooksul võib vihmaveesüsteemidesse koguneda tolmu ja sodi, sügisel lisanduvad sellele veel puudelt langevad lehed.

Miinuskraadidega lehemassi rennist kätte ei saa
Kui rennide puhastamine jääb õigel ajal tegemata, siis jäätub vesi koos mustuse, lehtede ja prahiga renni külge kinni ja miinuskraadidega seda sealt kätte enam ei saa.

Kevadel või soojema talveilmaga hakkab jäätunud lehemass rennides, neeludes või katuse serval sulama. Selle tulemusena võib renn ära väänduda ja alla kukkuda. Samuti võib vesi hakata tuppa pressima.

„Puhastus on kahtlemata lihtsam ja odavam, kui hilisemate kahjude likvideerimine. Seepärast ongi kõige õigem aeg puhastustöö ette võtta sügisel, just siis, kui viimased lehed on puudelt langenud,“ soovitab Jõgi.

Kuidas renne puhastada
Rennide puhastamiseks tasub kohale kutsuda mõni teenusepakkuja või võtta redel ning käsitsi ja harjaga lehed ja sodi rennidest välja rookida.

„Ühekorruseliste eramajade puhul on täiesti võimalik ka ise rennid puhtaks teha. Kortermajade puhul tuleb rennidele ligineda katuselt ja kindlasti tuleb kasutada ohutusvarustust, mistõttu on targem selleks palgata hooldusfirma,“ sõnab Jõgi.

Vihmaveerennide puhastamine on võimalik ette võtta ka koos katusepesuga
Üks võimalus on vihmaveerennide puhastamine ühildada katuse pesemisega, nii saab kogu maja katus puhtaks ühekorraga.

„Kui katus on samblane, siis üksi rennide puhastamisest ei piisa. Tugev vihm tõmbab samblatükid katuselt lahti, need jäävad aga renni pidama. Nii on rennid peagi uuesti umbes ja kogu protsessi tuleb korrata,“ toob Katusehooldus.ee esindaja välja.

Sammaldunud katus on koormaks kogu majale
Sammaldunud katus ei riiva mitte ainult silma, vaid on koormaks kogu majale. Sammal korjab endasse niiskust, mis tungib ühel hetkel katusekatte alla ja maja hakkab hallitama ning mädanema.

Jõgi sõnul on hea meelde jätta, et üks kuupmeeter niiskust ja sammalt võrdub ühe tonni lisaraskusega sinu katusel.

Sõltuvalt maja asukohast ja ilmakaartest tuleks katusepesu koos samblatõrjega korrata iga 5-10 aasta tagant.

Tellides katusepesu, on rennide puhastus juba hinna sees
Kui eraldiseisev rennide puhastus käib enamasti kuivpuhastuse meetodil, siis koos katusepesuga saab rennidele teha ka märgpesu, mille tulemusena saab rennid taas puhtaks ja läikivaks.

Tellides katusepesu Katusehooldus.ee-st on vihmaveerennide puhastus juba hinna sees ja seda eraldi tellima ei pea.

Katusepesu sisaldab põhjalikku pesu koos tööstusliku survepesuriga.
Pärast seda kantakse vajadusel peale samblatõrje ja viimaseks tehakse veel ka majaümbruse koristus, et kõik näeks välja ilus ja puhas, nii nagu enne.

Katusepesu käigus selgub ka see, milline on katuse seisukord
Kui katusepesijad on juba katusel, siis vaatavad nad ühtlasi üle terve katuse seisukorra ja annavad nõu, kui korstna läbiviiku on vaja tihendada või mõni katusekivi välja vahetada.

„Samamoodi on ka rennide puhul – näiteks kui selgub, et vihmaveerenni on lisaks puhastamisele ikkagi vaja ka parandada, siis lepime kokku selleks sobiva aja või soovitame mõnda oma partnerit,“ toob Jõgi välja terviklahenduse eelised.

Vihmaveerennid tuleks puhtad hoida aasta läbi
Selleks, et vältida kahjusid majas sees ja maja ümbruses, tasub oma vihmaveerennid hoida puhtad igal aastaajal.

„Vihmaveesüsteemide toimimist tuleks regulaarselt kontrollida nii eramajas kui ka kortermajas. Näiteks kui maja ümbruses on kõrgeid puid, võib olla vaja renne puhastada ka tihedamini kui kord aastas,“ toob Katusehooldus.ee esindaja Siim Jõgi näite.


Vihmaveesüsteemide puhastamise meelespea:
- Puhasta renne vähemalt kord aastas, eelistatult sügisel pärast viimaste lehtede langemist.
- Eemalda rennidest kogu mustus ja lahtine sodi, lehed ja sinna kogunenud sammal.
- Kui vihmaveerenn tilgub või laseb läbi, siis veendu esmalt, ega renni pole tekkinud ummistust.

Ära ei tohiks unustada ka äravoolu torude puhastamist. Elu on näidanud, et ka sinna võib koos vihmaveega rennidest sodi voolata ja ummistus tekkida.


Katusehooldus.ee puhastab katuseid, fassaade, vihmaveerenne üle Eesti.

Sisestatud: 26.07.2023

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Viimased sisekujundustrendid

Viimased sisekujundustrendid

Trend, kui seda defineerida moe mõistes, viitab stiilidele, värvidele, materjalidele ja
vormidele, mis on antud hooajal populaarsed ja millel võib olla turul püsiv mõju.
Sisekujundustrendid sarnanevad moega, sest mõlemad on inspireeritud kultuurist ja
päevakajalistest sündmustest. Viimaste trendide väljaselgitamine ja kindlaks tegemine,
millised stiilid, materjalid ja värvid on järgmisel hooajal tarbijate jaoks kõige atraktiivsemad,
on disainerite ja arhitektide jaoks tõeline väljakutse, mis nõuab palju üksikasjalikku
uurimistööd ja vaatlust. Käesolevas artiklis heidame pilgu sellele, mis hetkel
interjööritrendide tipus domineerib.

Parim õhuniisutaja tagab hea tervise

Parim õhuniisutaja tagab hea tervise

Päevad muutuvad lühemaks, ilm külmemaks ning üsna varsti ongi käes kütteperiood. Soojas toas on mõnusalt hubane olla, ent paljude jaoks on peaaegu talumatu talvise ajaga kaasnev siseruumide madalam õhuniiskus. Vana lahendus oli radiaatoritele märgade käterätikute asetamine, et õhuniiskust parandada. See pole aga kuigi efektiivne ja elektriradiaatorite puhul on ohutuse tõttu suisa keelatud. Palju targem otsus on teha see investeering ja soetada Hansaposti e-poest paari klikiga parim õhuniisutaja.

Õhuniisutaja magamistuppa soetamise eelised

Õhuniisutaja magamistuppa soetamise eelised

Kvaliteetse õhuniisutaja magamistuppa soetamine võib parandada sinu tervist ja heaolu, vähendades sagedaste unehäirete, nagu uneapnoe ja norskamine, sümptomeid. See kõrvaldab ka sellised ebamugavused nagu ninakinnisus ja kurgu ärritus ning aitab leevendada külmetuse sümptomeid. Samuti on tõendeid selle kohta, et õhuniisutid võivad aidata vähendada õhus levivate viiruste hulka. Õhuniisuti magamistuppa ostmine toob seega mitmeid eeliseid, millest allpool juba täpsemalt.

Miks on väikesed kodusisustuselemendid ja detailid sisekujunduses olulised?

Miks on väikesed kodusisustuselemendid ja detailid sisekujunduses olulised?

Me kõik oleme kuulnud ütlust, et saatan on peidus detailides. Kui rääkida sisekujundusest, siis paljud meist näevad ja mõistavad laiemat pilti. Ehk seda, kuidas ruum tervikuna ideaalis välja näeb. Kuid kõik pisemad detailid ja väikesed sisustuselemendid loovad tegelikult selle suurema tervikliku pildi. Sageli näeme, mis ruumis sisekujunduse osas tegelikult toimub, alles siis, kui võtame aega ja haarame endasse ka kõik väiksemad detailid.

vaata kõiki