Artiklid ja uudised

Õhuniisutaja magamistuppa soetamise eelised

Kvaliteetse õhuniisutaja magamistuppa soetamine võib parandada sinu tervist ja heaolu, vähendades sagedaste unehäirete, nagu uneapnoe ja norskamine, sümptomeid. See kõrvaldab ka sellised ebamugavused nagu ninakinnisus ja kurgu ärritus ning aitab leevendada külmetuse sümptomeid. Samuti on tõendeid selle kohta, et õhuniisutid võivad aidata vähendada õhus levivate viiruste hulka. Õhuniisuti magamistuppa ostmine toob seega mitmeid eeliseid, millest allpool juba täpsemalt.


Kuidas parim õhuniisutaja aitab norskamist vähendada

Peaaegu pooled täiskasvanutest kogevad aeg-ajalt norskamist, mille tugevus ulatub kergest vibratsioonist valjude häirivate helideni. Need helid võivad hoida norskavat inimest ja tema magamispartnerit ärkvel, takistades kõigil saavutada kosutavat und.

Magamise ajal lõdvestuvad sinu näo- ja kõrilihased, piirates õhuvoolu. Kui õhk jääb käikudesse kinni, tekitab see vibratsiooni – norskamise heli. Norskamine võib ägeneda, kui õhuniiskus toas on madal ja hingamisteed kuivavad, sest kuiv kude intensiivistab vibratsiooni. Magamistoa kuiva õhu üks tagajärg on seega norskamise valjemaks ja häirivamaks muutmine.

Niisutaja kasutamine magamistoas aitab taastada ruumis õhuniiskuse, vähendada kuivust ja põletikku kurgus ja ninakäigus ning rahustab ärritunud hingamisteid, mis võib aidata vähendada norskamist. Niiskuse lisamine õhku ei pruugi norskamist täielikult kõrvaldada, kuid võib oluliselt vähendada müra ja sellega kaasnevaid ebamugavusi. Õhuniisutaja magamistuppa soetamisel võiks see lisaks olla komplektis õhupuhasti funktsiooniga, mis parandab õhukvaliteeti veelgi enam.

Hea õhuniisutaja eelised uneapnoe korral

Uneapnoe on potentsiaalselt tõsine haigusseisund, mis mitte ainult ei häiri und, vaid on seotud ka täiendavate terviseprobleemidega, sealhulgas südame-veresoonkonna haiguste ja diabeedi suurenenud riskiga.

Uuringud näitavad, et õhuniisutaja magamistuppa soetajate hulgas on täheldatav uneapnoe sümptomite vähenemine. Kui õhuniisutid suurendavad sinu kodus suhtelist õhuniiskust tagad sellega endale mugavama ja kosutavama une.

Too õhuniisutaja magamistuppa ja paranda oma naha tervist

Õhuniisutiga magamise eelised ulatuvad kaugemale paremast sisemisest tervisest ja heast öisest unest tulenevast värskest enesetundest. Õhuniisutaja tuppa soetamine võib samuti aidata su füüsilist välimust parandada, hoides naha hüdreeritud.

Liiga kuiv õhk võib jätta naha ja peanaha kuivaks või ketendavaks ning põhjustada tugevalt kuivi ja lõhenenud huuli. Ruumi niiskuse lisamine võib aidata vähendada vananemise märke. Vabaned silmade alla tekkinud tumedatest ringidest, mis muudavad su ilme väsinuks ja kurnatuks ja saavutad uuesti terve ja särava naha.

Liigne õhuniiskus

Parim õhuniisutaja sinu magamistoas võib une ajal pakkuda erakordset kasu. Siiski on oluline jälgida, et õhuniiskus jääks optimaalsesse vahemikku.

Hügromeetri abil saad mõõta oma kodu niiskustaset ja nautida niisutaja eeliseid. Kui selle seadme näit on 50% või rohkem, väldi niisutaja kasutamist ja kaalu õhuniiskuse vähendamiseks koju muretseda õhukuivatid. Niiskuse lubamine üle 60% võib põhjustada füüsilist ebamugavust ja suurendada hallituse või bakterite ohtu seintele, kardinatele või muudele pindadele.

Sisestatud: 04.08.2023

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Viimased sisekujundustrendid

Viimased sisekujundustrendid

Trend, kui seda defineerida moe mõistes, viitab stiilidele, värvidele, materjalidele ja
vormidele, mis on antud hooajal populaarsed ja millel võib olla turul püsiv mõju.
Sisekujundustrendid sarnanevad moega, sest mõlemad on inspireeritud kultuurist ja
päevakajalistest sündmustest. Viimaste trendide väljaselgitamine ja kindlaks tegemine,
millised stiilid, materjalid ja värvid on järgmisel hooajal tarbijate jaoks kõige atraktiivsemad,
on disainerite ja arhitektide jaoks tõeline väljakutse, mis nõuab palju üksikasjalikku
uurimistööd ja vaatlust. Käesolevas artiklis heidame pilgu sellele, mis hetkel
interjööritrendide tipus domineerib.

Parim õhuniisutaja tagab hea tervise

Parim õhuniisutaja tagab hea tervise

Päevad muutuvad lühemaks, ilm külmemaks ning üsna varsti ongi käes kütteperiood. Soojas toas on mõnusalt hubane olla, ent paljude jaoks on peaaegu talumatu talvise ajaga kaasnev siseruumide madalam õhuniiskus. Vana lahendus oli radiaatoritele märgade käterätikute asetamine, et õhuniiskust parandada. See pole aga kuigi efektiivne ja elektriradiaatorite puhul on ohutuse tõttu suisa keelatud. Palju targem otsus on teha see investeering ja soetada Hansaposti e-poest paari klikiga parim õhuniisutaja.

Vihmaveerenni puhastamine tasub ära teha aegsasti

Vihmaveerenni puhastamine tasub ära teha aegsasti

Vihmaveerennide puhastamine on töö, mida tuleks teha igal sügisel. Ummistunud vihmaveerenni puhastamine on üks lihtsamaid võtteid, millega ennetada veekahjusid.
Katusehooldus.ee esindaja Siim Jõgi kinnitusel on rennide puhastamise peamine eesmärk tagada, et vihmavesi voolaks selleks ettenähtud kohta ning et vesi ei hakkaks ühel hetkel räästa vahelt tuppa tungima. „Kui rennid on puhastamata, siis jääb vesi rennidesse seisma. Sealt edasi polegi palju vaja, kuniks vesi tungib korterisse või eramajja,“ toob ta välja.

Miks on väikesed kodusisustuselemendid ja detailid sisekujunduses olulised?

Miks on väikesed kodusisustuselemendid ja detailid sisekujunduses olulised?

Me kõik oleme kuulnud ütlust, et saatan on peidus detailides. Kui rääkida sisekujundusest, siis paljud meist näevad ja mõistavad laiemat pilti. Ehk seda, kuidas ruum tervikuna ideaalis välja näeb. Kuid kõik pisemad detailid ja väikesed sisustuselemendid loovad tegelikult selle suurema tervikliku pildi. Sageli näeme, mis ruumis sisekujunduse osas tegelikult toimub, alles siis, kui võtame aega ja haarame endasse ka kõik väiksemad detailid.

vaata kõiki