Artiklid ja uudised

Salvesta suvesoojus seintesse ka sügis-talviseks halliks ajaks


Tapeet on lihtsaim moodus ruumi energeetiliseks uuenduskuuriks. Need kevad-suvisest värskusest, elujõust ja -rõõmust pakatavad tapeedimustrid ja -värvid aitavad lihtsalt sinu ruumi uueks muuta.


Klassikalised lillemustrilised tapeedid on olnud alati asjakohased looduslähedases maakodus, suvilas ja romantilises linnakodus, luues armsa ja helge interjööri. Skandinaavialikus suvekodus lisavad jahutavat värskust naturaalvalgetel või kreemikatel taustadel lummavad sinisemustrilised tapeedid, mis nii naturaalse puidu kui värvitud puitlaudisega ja heledate pindadega loovad helge ja kerge meeleolu. Tumesinise ja valge kooslus loob efektse tulemuse ja on alati omal kohal ka Eesti kodudes.Sinise tooni tervistavatest omadustest interjööris loe rohkem siit Need kevad-suvisest värskusest, elujõust ja -rõõmust pakatavad tapeedimustrid ja -värvid aitavad lihtsalt sinu ruumi uueks muuta.


Sinisetoonilised tapeedid leiad siit


Romantilise hõnguga kodu juurde sobivad ideaalselt aasa- ja heinamaa-mustrid, umbrohuteemalised ja botaanilise mustriga tapeedid. Rohelisetoonilised tapeedimustrid pakuvad looduse ravivat rahu kõige otsesemal moel. Loodus ja looduse-teemalised mustrid mõjuvad enamusele rahustavalt ja tasakaalustavalt. Roheline värvitoon interjööris tasakaalustab, parandab loovust ja keskendumisvõimet ning võib aidata ka kiiremini terveneda.


Rohelistes toonides seinakatted leiad siit ja botaanilised taimemustrid leiad siit

Roosatoonilised seinakatted loovad armastust, hoolivust ja turvatunnet. Roosa on värvitoon, mis vabastab pingetest ja lõõgastab vaimu, sobides seetõttu eriti hästi puhke- ja magamistubadesse. Roosimustrilised tapeedid romantilise maakodu seintel on ajatu klassika. Roose ja erinevaid lillemustreid tapeetidel leidub nii väikeste armsalt võluvate nupukestena kui suurte bukketide ja vanikutena.

Roosatoonilised tapeedid leiad siit

Külluslikku silmailu pakuvad hommikumaade chinoiserie-mustrid, mis mõjuvad justkui peene käsitöömaalinguna. Tapeedimustrites see nii ongi, sest luksusliku maiguga linnu-oksa-teemalised chinoiserie mustrid ongi käsitsi maalitud ning oma kaunis voolavuses lisavad interjöörile kuninglikkust.


Chinoiserie-teemalised tapeedid leiad siit

Kui värvirohked mustrid liiga jõulised tunduvad, siis võib kasutada neutraaltoonides või kahvatuid, ka suisa valgemustrilisi tapeete, kus matid ja valgust peegeldavad pinnad vahelduvad, luues elava tausta loomuliku avardava ruumi näol. Inspiratsiooni valgete tapeetidega kujundamiseks leiad siit Neutraaltoonides interjöör aitab taanduda värvidemöllust ja elu kirjususest. Rahulikud beežid, õrnad pruunid, liivakarva naturaalsed varjundid on neile, kes hindavad lihtsust ja zeni’likku rahu.

Neutraaltoonides tapeedid leiad siit


Neutraaltoonidega saab luua pretensioonitu vaikuse ja rahuoaasi. Eriti kui monokroomset värvipaletti on toetamas naturaalsed, looduslikud materjalid – puidust või rotangist mööbel, linased kangad, looduskiududest – nagu sisal või bambus- seinakatted, või lihtsalt naturaalsed hingavad neutraaltoonides tapeedid. Rotangmööbliga sisustatud verandale või suvilatuppa sobituvad naturaalsest kiust rootapeedid suurepäraselt, võimendamaks trendikat rotangi- ja bohostiili.

Looduslikest kiududest bambustapeedid leiad siit

Sisestatud: 26.06.2024

Tapeedistuudio

Tel:
5687 9838
E-mail:
Kirja saatmine ebaõnnestus. Täitke kõik väljad.

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

vaata kõiki