Artiklid ja uudised

Eksootikat kodudesse kaugelt Peruust.

Alcapad on haruldased ja hinnalised loomad. Juba iidsete inkade tsivilisatsiooni ajal kasutati nende laamaliste sugukonda kuuluvate loomade villast valmistatud riideid ja nahast valmistatud vaipu. Alcapasid on kodustatud juba umbes 5000 aastat. 16. sajandil , peale hispaanlaste vallutusi
Lõuna- Ameerikas olid alcapad lähedal väljasuremisele. Seda ei juhtunud ainult tänu alcapade erilisele tähtsusele indiaanirahvaste kultuuris ja nende vastupidavusele äärmuslikes kliimatingimustes. Alles 19. sajandi keskpaigas „taasavastati“ nende loomade villa omadused muu maailma poolt ja tänapäeval kasvataksegi neid ainult tema villa pärast. Nende villa peetakse maailma kvaliteetseimaks villaks tema kõrgekvaliteediliste omaduste tõttu. Alcapa vill on äärmiselt pehme ja kerge, samas väga vastupidav. Alcapa villa leidub väga mitmetes toonides- umbes 22 põhitooni erinevate variatsioonide ja toonidega.
Eestis pakub Alcapa sisustus eksklusiivseid ja omanäolisi alcapa nahast valmisatud vaipu. Vaibad on looduslikud, lihtsalt hooldatavad ning vastupidavad. Toonid on kõik naturaalsed. Tänu Alcapa naha mitmekesisele värvivalikule on saadaval rohketes toonides vaipu - valged, mustad, pruunid, beežid nii heledates kui tumedates variatsioonides. Vaipade toonide rohkuse tõttu peaks igaüks leidma endale kodu interjööri ja sisekujundusega kokkusobiva tooniga vaiba.
Vaibad jagunevad nahamaterjali omadustest tulenevalt suurtes piirides kolmeks: adult, suri ja baby. Adult on täiskasvanud alcapa nahast vaip, mida iseloomustab pehme ja tihe karv. Suri on natuke pikema karvaga vaip, mida sobiks iseloomustama sellised sõnad vagu pehme, õhuline, hingav. Baby alcapa on neist kolmest kõige pehmem ja eksootilisem ning on seetõttu ka kõige hinnalisem. Samuti varieeruvad vaibad ka mõõtudes - alates 1 ruutmeetrist kuni 4 ruutmeetrini. Põhimõtteliselt on võimalik tellida ka teistsuguste mõõtudega ja tooniga vaipa, kuid see võtab natuke aega kuna vaibad jõuavad siia Lõuna-Ameerikast , täpsemalt Peruust.
Alcapa vaip on siidiselt pehme, ei aja karvu ning on lihtsalt hooldatav. Tema kasutusala ei piirne ainult põrandakattematerjalina, vaid seda on võimalik kasutada näiteks diivani- või voodikattena. Ideaalselt sobib just alcapa adult vaip näiteks vannituppa, kuna palja jalaga on sinna eriti mõnus peale astuda. Alpaca Suri vaip sobiks nii elu- kui magamistuppa, kus tavapärasest rohkem vajame enda ümber soojust, mugavust ja pehmust. Mis võiks veel parem olla, kui õhtul kamina ees vaibal istudes veini või konjakit nautida. Vaipade hinnaklass, kui arvestades seda et nad on naturaalsed ja jõuavad meieni nii kaugelt, polegi ehmatav - jäädes hinnavahemikku 1500 – 16 000 krooni. Mõistagi on suuremad vaibad kallimad.
Samas leiab Alcapa Sisustusest ka aksessuaare kodu kaunistamiseks. Ka need on pärit Peruust ja on vägagi omanäolised. Valikusse kuuluvad keraamilised vaasid, taldrikud, lambid. Samuti ka alcapa villast valmistatud tekstiilvaibad, linikud ja padjad.
Keraamiliste toodete puhul võib leida erinevates tehnikates valmistatud esemeid, teiste seas Chulucana, Nazca ja Cuzco stiil. Kuna Peruus on läbi aegade eksisteerinud erinevaid tsivilisatsioone ja kultuure, siis kõik need on jätnud oma jälje sealsesse käsitöömaailma. Mõnest kultuurist on jäänud näiteks vaaside puhul kasutatav omanäoline stiil, teiset kultuurist jälle vaipadel kasutatav ornamentika ja valmistamistehnika. Alcapa Sisustus on keskendunud Peruu kvaliteetseimate tootjate toodangule, kuna Eesti tarbija on tänapäeval väga nõudlik. Mõnede vaaside valmistamine on väga pikk protsess, kus nad läbivad 9 erinevat etappi, enne kui nad valmis saavad.
Kogu kaubavalikuga saab tutvuda müügisalongis Viimsis, Kaluri tee 5. Kliendi soovi korral tullakse vaibaga Teie koju ja saate valida oma koju sobiva tooni ja suurusega vaiba, selleks on vaja vaid helistada Alcapa Sisustusse ja kokku leppida aeg ja koht.


Sisestatud: 21.04.2005

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Scavolini Box Life: üks toode, lõputud võimalused

Scavolini Box Life: üks toode, lõputud võimalused

Scavolini tutvustab sellel aastal oma innovaatilist uut toodet Box Life. Box Life on nutika sisekujunduse kontseptsioon, mis võimaldab luua erineva funktsiooniga alasid väikesel pinnal organiseeritult ja funktsionaalsel viisil, mida iseloomustavad elegants ja ülipaindlik kohandamise võimalus. See hõlmab lõputuid funktsioone, ühendades samal ajal elu-, majapidamis- ja magamistoad, et tagada väikeste eluruumide ülim paindlikkus. Mööbli disainisid rahvusvaheline disainistuudio Rainlight ja selle loovjuht Yorgo Lykouria koostöös HOK-iga, kes on kaasaegse arhitektuuri mõne olulisema teose, sealhulgas Dali muuseumi, Mercedes Benzi staadioni ja Hamadi Rahvusvahelise lennujaama disainerid ja autorid.

vaata kõiki