Artiklid ja uudised

Kuidas ja kui kaua kestab Eesti oludes puitkatus?

Korralikul hooldusel kestab puitkatus aastakümneid. Näiteks mõned aastad tagasi vahetati Tallinna-Tartu maantee ääres Anna kirikul puulippidest katust. Ma ei usu, et nõukogude ajal üldse eriti puitkatuseid tehti. Seega peab see katus olema kestnud vähemalt üle kuuekümne aasta.

Puitkatus vajab aeg-ajalt ületõrvamist. Korralikult tehtud katusele vesi puidu vahele ei lähe, liiatigi voolab vesi ju piisava kaldega katuselt ära. Samas ei sobi puitkate lamekatustele.

Laudkatuse tegemiseks sobib väga hästi lehis. Nii laudkatuste kui ka üldse puitkatuste puhul tuleks aga eelistada maltspuidule lülipuitu, mis on palju vastupidavam.

Eriti käib see männi kohta. Erinevalt kuusest tuleb mändi samas kindlasti immutada, mistõttu ajaloolise hoone katuse renoveerimiseks niiviisi toonitud puit ei sobi.


www.aripaev.ee

Sisestatud: 05.09.2008

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

MILLINE ON KESKKONNASÕBRALIK JA SAMAS VASTUPIDAV UUE AJASTU TERRASS?

MILLINE ON KESKKONNASÕBRALIK JA SAMAS VASTUPIDAV UUE AJASTU TERRASS?

Kui oled otsustanud hakata ehitama terrassi või olemasolevat kohendama, siis valides materjali on kindlalt Sinu jaoks oluline, et terrass oleks kauakestev, vähest hooldust vajav ja samas kena välimusega. Eestis on enamus terrasse ehitatud pigem pehmemast okas -või lehtpuidust (mänd, haab, lehis) või komposiitmaterjalist. Aga need ei pruugi olla ainsad materjalid kaasaegse terrassi ehitamiseks. Kas Te olete näiteks kuulnud uuest bambusest terrassilaudisest - Bamboo X treme?

Turule on jõudnud nanotehnoloogiline iseparanev krohv

Turule on jõudnud nanotehnoloogiline iseparanev krohv

Fassaadikrohvid ja terviklikud fassaadisüsteemid on oma arengus jõudnud nüüd päris nanotehnoloogiani. Nanokrohvide nimetus on kasutusel olnud juba aastaid, aga oma nimetuselt pole neil rohkem ühist kui elementide suurust mõõdetava mõõtühiku “nano” kasutamisega. Tänapäeval pole küsimus enam selles, kui suur on krohvi tera suurus ega see, millega saavutatakse vastupidavus ja elastsus. Nüüd räägime juba kui palju suudab fassaadikrohv end ise taastada ja uuesti nanotasandil molekule omavahel siduda.

vaata kõiki