Artiklid ja uudised

Soojendi pikendab suve

Ka oktoobrikuus on võimalik aiapidu korraldada ja end terrassil või rõdul mõnusalt tunda, kui sooja annab halogeensoojendi.

Lülitades sisse halogeensoojendi, ei tasu karta, et hakkate ilma kütma. Soojus läbib õhu ilma seda soojendamata ning soojendab ainult inimesi ja esemeid ehk pindu, mille peale kiired langevad.
”Halogeensoojuskiirgur on üks mugavamaid terrassisoojendajaid omataoliste hulgas,” kinnitab seadme maaletooja firma Airvitamin müügispetsialist August Jääger ja nimetab selle eelised gaasisoojendite ees. “Gaasilambid soojendavad ka õhku ja seetõttu on kulud nende abil sooja saamiseks umbes viis korda suuremad. Halogeensoojendi puhul, sõltuvalt võimsusest, kulub soojendamisele 2–3,5 krooni tunni aja jooksul.”

Halogeensoojendi sobib just sel juhul, kui sooja soovitakse saada kiiresti, näiteks rõdul, väliköögis ja saunaterrassil. Soojus on tunda kohe seadme sisselülitamisel.


August Jäägeri sõnul on sobivat seadet valides oluline teada, kui suur on soojendatav pindala ja mis vahemikku jääb välistemperatuur soojendamisperioodil. Nendest andmetest lähtuvalt tuleb valida seadmete arv ja võimsus.

Soojusele lisaks tekitavad halogeensoojendid ka hubast valgust. Enamasti ei ole soojendi töötamise ajal eraldi valgustust vaja kasutada.

Halogeensoojendeid on kolm mudelit: üks päikesevarju külge kinnituv ja kaks iseseisva jala peal seisvat 2,1 m kõrgust mudelit. Kuna seadme küttekehadena kasutatakse elektrivooluga töötavaid lampe, toimub soojendamine ilma helide ning lõhnadeta.Kodukiri.ee
Tekst: Victoria Parmas
Fotod: Airvitamin
www.kodukiri.ee

Sisestatud: 06.10.2008

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

vaata kõiki