Inspiratsioon, sisekujundusideed, näpunäited ja nipid

Lihavõttepärg ehtimas kodu

Jõulud ja lihavõtted on aastas kaks sellist aega, mil pööratakse kodude ehtimisele ja dekoratsioonidele enam tähelepanu.


Lihavõtete ajal armastame eriti kirkaid ja kevadisi värve nagu kollane, salatiroheline, roosa jne. Lisaks traditsioonilisele munade värvimisele, on paljudes Eesti kodudes kombeks teha pühadeks ise lilleseadeid, vanikuid ja muid kevadisi dekoratsioone.

Üks võimalus kevade tuppa toomiseks, on kasvatada mõnes kenas anumas endale värske muru, mida siis pühadelaual kaunistada kirjude munade või lilledega.

Kuidas tundub Teile aga plaan, teha sel aastal ise üks kaunis lihavõttepärg? :)
Võimalusi selleks on väga palju - tuleb panna vaid oma fanaasia ja nobedas näpud tööle.


Pärja põhjana võime kasutada näiteks hästi painduvaid oksi või õlgesid.
Vahva moodus pärjapõhja tegemiseks on ka vana ajalehe kokkukärtsutamine, rulli keeramine.
Minul oli jõulude ajast alles poest ostetud pärjapõhjad, seega plaanin selles osas minna pisut kergemat vastupanuteed.
Kui plaanite aga teha oma pärjakompositsiooni näiteks hoopis värsketest lilledest, siis oleks mõistlik lillede säilimise huvides kasutada lilleseade käsna.

Nii… millega siis asuda pärga kaunistama… Mmmm.. peast käib läbi tohutu palju erinevaid materjale: sammal, pajuutud, suled, kuivatatud puuviljad, kuivatatud lilled, kunstlilled, kevadlilled, pärlid, m&m kommid, klasuuritud mandlid, loomulikult munad: kanamunad, vutimunad, dekoratiivmunad, dekoratiiv tibukesed, jänkukesed jne, jne

Nii mõnigi eelloetletud vahenditest on kodus ka juba olemas - nipet näpet poest ja õuest juurde. Veel on abiks vaja kuumapüstolit ja meisterdamine võibki alata.

Seesugune protsess on väga vahva, positiivne ja loominguline nokitsemine, mida soovitame kõigile. Mesiterdada võib kogu perega, sõprade või miks mitte ka kolleegidega - tore viis olla koos ja teha midagi ilusat.

Siit mõned ideed, mis innustavad ja inspireerivad võibolla teidki lihavõttepärjakesi sel aastal ise tegema.
Toimetanud: Sisustusweb.ee toimetus

Sisestatud: 05.04.2011

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Rõõmuga Sinu jaoks ja Sinuga koos. Home-You avas täna e-poe

Rõõmuga Sinu jaoks ja Sinuga koos. Home-You avas täna e-poe

Meil on olnud 10 aastat rõõmu ning sellega koos kogunenud kogemust olla Eestlaste kodudes hubasuse ja kodutunde loojateks. Alati ei ole kõige lihtsam teha valikuid, mis jäävad sind igapäevaselt saatma. home&you mitmekülgne ja üllatusterohke tootevalik pakub inspiratsiooni omanäolise olemise loomiseks. Meie soov on, et Sinu elu oleks täis inspiratsiooni. Aitame luua mõnusat kodust atmosfääri ja pakume kaasaegselt stiilset funktsionaalsust.

vaata kõiki