Inspiratsioon, sisekujundusideed, näpunäited ja nipid
Minu esimesed dekoratiivsed triibulised, ehk seinte TRIIBUTAMINE
Juba mõnda aega on tunne, et kodu võiks saada natuke värskema ilme, kuid maalimamuutvateks pööranguteks pole aega ega raha. Tapeedipaanide kokkusobitamiseks ei jätku lihtsalt jaksu.
Olgu uue kuue vajajaks elegantne eluruum või üleöö teenageriks kasvanud poisi magamistuba, “triibutamine” annab loendamatuid lihtsaid võimalusi ruumi stiilseks kujundamiseks.
Samuti kui su kodu probleemiks on kõledad ja tühjad seinad, siis on triibutamine suurepärane traditsioonilise maali asendamise variant.
Nagu iga asjaga alusta ka toa maalimise juures mõttetööst:
● Kes elab, külastab või kasutab seda tuba.
● Mis värvid sobivad kokku juba olemasoleva mööbli või aksessuaaridega.
● Milline iseloom peaks toal olema.
● Tingimata mõtle ka sellele millist silmapetet tahad esile kutsuda. Ehk, kui oleksid arhitekt, mida tahaksid oma toa ehituses muuta. Näiteks kui elad madala laega toas, aga süda ihkab hingamisruumi, siis sobib maalida seinale püstijooksvaid jooni. Vertikaalne triip tõstab lae visuaalselt kõrgemale ning kasvatab madala laega toale veidi kõrgust. Horisontaalnsed jooned vastupidiselt annavad toale suurust ning venitavad seinu pikemaks.
Igal juhul mõjub triibuline sein energiliselt ja rõõmsalt.
Kui sa ei taha suurt maalritööd ette võtta, siis liugle üle olemasoleva seinavärvi kasvõi üheainsa läbiva triibuga ning juba muutub ruumi miljöö kosutavalt värskeks.
Juhul kui soovid triipusid eriliselt rõhutada, siis värvi nad läikiva värviga, mitte matiga, nii paistavad nad rohkem silma. Suure kontrasti vahega valitud triibud mõjuvad rahutumalt ja väiksema toonivahega triibud elegantsemalt ja rahulikumalt.
Töö käik
Eltöö:
Näpunäited ettevalmistustöödeks leiad SIIT
Tarvis läheb:
● Maalriteip (pigem lai)
● Lood
● Seinavärv
● Värvirull
● Värvirulli alus
● Pintsel
Töökäik:
● Juhul kui sa ei tee triipe juba olemasolevale seinavärvile, siis alusta kogu ruumi põhivärviga katmisest.
● Näiteks, kui sa soovid teha vaheldumisi pruune ja kollaseid triipe, siis alusta sellest, et värvid kogu seina eelnevalt kollaseks.
● Kui sa just ei otsusta teha spontaanse laiusega triipe, siis järgmisena mõõda sein ning jaga ühtlasteks triipudeks.
● Markeeri triipude paigutus pliiatsiga seinale.
● Kasutades loodi, kleebi seinale maalriteip.
Horisontaalsete triipude puhul mõjub üldjuhul paremini, kui ülevalt esimene triip on tume.
Tavalist maalriteipi kasutades kipub värv ikka teibi alla pugema ning nii jäävad triipudele karvased ääred. Selle vätimiseks tõmba pärast teibi kleepimist pintsliga teibi ääred seina põhivärviga üle. Selle nipiga katad teibi ja seina vahelised lohukesed kinni ning tumedaga peale kantava triibu värv ei poe enam teibi alla. Lase alusvärvil kuivada ning seejärel rulli seinale triibu värv. Sellle tehnika juures kasuta teibi eemaldamise juures nuga, et mitte kiskuda lahti kuivanud värvi.
Kui sa rahuldud triipude krobeliste äärtega või su sein on väga sile, siis eemalda teip, kui värv on alles niiske.
Astu sammuke taha ning hinda oma meistritööd. Võibolla tekib sul uusi mõtteid ja sa otsustad lisada juurde paar triipu või tuua sise veel ühe värvi.
Toredad need esimesed dekoratiivsed tribulised. Teevad tuju heaks ja toovad tuppa uued tuuled.
Tekst: Kamille Saabre
www.kamille.ee
Sisestatud: 16.04.2012