Artiklid ja uudised

Pärnu kaudu Itaaliasse, ilmast hoolimata

Restoran Si-si
Sisearhitektid: Helen Kolks, Kristiine Lõuk
Valmis: 2008
Aadress: Pärnu, Supeluse 21

Suvepealinna rannaalal leidub renoveeritud puitvillas asjalik kodurestoran, kus kõik on veel suhteliselt uus ja kuidagi kulumata... see on üks versioon itaalialiku lõunamaisuse ja eestiliku põhjamaisuse kohtumisest. Pärnu kaudu käis Itaalias disainiloolane Kai Lobjakas.

Ei saa jätta alustamata ilmast. Pärnu on minu jaoks, kes ma seal harva käin ja nii imal kui see ka ei tundu, osa suvest. Ja ootamatult, vaatamata sellele, et on maikuu lõpp, on laisk laupäev eestilikult vihmane ja morn. Õues lõhnab küll hästi aga kella ühe ajal on siiski tunne, et oled nagu Palle üksi maailmas. Kõik on kuskil ära. Seda kummalisem, et Supeluse tänaval on maju, söögikohti, kuhu sisseastujat tegelikult oodatakse, hulgaliselt– inimesed on tööl, teevad süüa...siht on meil kindel – Si-Si.

Villast sanatooriumini ja kodust restoranini
Supeluse 21 maja on vana villa valgeks krohvitud seinte ja sõrestikviilude tumedaks värvitud puiduga , mis kõrgub randa viiva tänava nurgakrundil ja kus on olnud nii suvepansion kui nõukogude-aegne sanatoorium. Maja on suur ja rahvahulkadega ollakse siin harjunud.
1990. aastate keskel renoveerisid maja selle algset olemust arvestades Kaja ja Cardo Remmel.
Hiljem ehitasid nad oma kodu ümber selliselt, et möödunud suvel avada, austusest itaalia köögi vastu ning osana oma elustiilist, selle esimesel korrusel ja aias itaalialiku kodurestorani.

Korralikuks eineks ebatavaliselt varane kellaaeg (kell 1 päeval) ja nadi ilm annavad meile (kolmele) võimaluse olla restorani ainsad külalised. Restoran tundub seda suurem, aga samas tagab selline olukord mitmeid mugavusi – saab vabalt ringi jalutada, mõnda asja mitu korda uurida, teise ruumi akendest õue vaadata...Veranda hiiglaslike aknaruudustike kaudu saab aimu õues laiuvast terrassist, mis ootab suvisemaid olusid.


ERAMU & korter
Tekst: Kai Lobjakas
Fotod: Jaan Sokk
http://www.solness.ee/eramu/index.php?gid=26&id=1044

Sisestatud: 13.07.2009

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Elektriline ehituskunst

Elektriline ehituskunst

Eesti arhitektuurimaastikul on mitmeid loomingulisi duosid, kes on juba aastakümneid arvanud, et kaks pead on ikka kaks pead – Vilen Künnapu ja Ain Padrik, Jüri Okas ja Marika Lõoke, Andres Alver ja Tiit Trummal (viimased kaks omavad küll tänaseks isiklikke büroosid). Eelmainitute väärikasse ritta tuleb panna ka arhitektid Urmas Muru ja Peeter Pere, kes oma isikupäraste eramute ja stiilipuhaste kortermajadega eristuvad nii kinnisvarakülade santabarbaralikest villadest...

Industriaal ennemuistsel aal -Tabasalu vaskeramu suveköök

Industriaal ennemuistsel aal -Tabasalu vaskeramu suveköök

Tabasalus asuv vaskeramu on arhitektuurihuvilisele juba mõned aastad tuntud elanik kohalikul majamaastikul. Arhitektide Urmas Muru ja Peeter Pere 2004. aastal valminud eramu paistis kohe silma tellijapoolse julguse ja arhitektide eksperimenteerimisvalmidusega – vaskplekiga kaetud maja pole Eesti eramutes kasutatava puidu ja betooni kõrval igapäevane nähtus. Tänaseks on samade arhitektide joonestuslaualt tulnud ka tigujas alumiiniumeramu Rannamõisas.

vaata kõiki