Artiklid ja uudised

LAMMI kivimaja - ehitus lihtne kui Lego kokkupanek

OÜ MENDALi on uue tootena Eesti turule toonud soojustatud ehituslikud kiviplokid LAMMIKIVI, mille paigaldus on lihtne nagu lego kokkupanek. Tooted valmistatakse Soomes, Lammin Betoni OY tehastes, mis on kuulsad oma uuenduslikkuse ja tootearenduse poolest. Õõnesplokid on Lammi poolt välja töötatud juba 1970ndate aastate alguses, esimestena Põhjamaades.

Lammi kivimajad on tõelised KIVIST MAJAD, kus betooni ja soojustuse kokkusobitamisel on kasutatud tehnoloogia viimast sõna. LammiKivi valmistamise tehnoloogia eripäraks on plokkide mõõtulihvimine teemantlihvijatega, mis annab ülima täpsuse ehituses ning ideaalse siseja välispinna peenvuugi, mis on kohe peale paigaldust valmis viimistluseks.


LammiKivi tootegruppi kuuluvad peale soojustatud ehitusplokkide veel vaheseinte, postide jne õõnesplokid ning vundamendi raketis LammiTassu. LammiTassu on vundamendi valmisraketis, mis koosneb põhiarmatuuriga seotud lamineeritud plastist pikkusega 5 m ja kaalub vaid 20 kg. Tänu sellele on ühel ehitusmehel võimalik kogu maja vundamendiraketis valmis ehitada ühe päevaga. Kiire paigaldus ja valmis põhiarmatuur aitavad kulusid kontrolli all hoida, lisaks aja kokkuhoid ja ehitusjäätmete puudumine.


LammiTassu paigaldus ei nõua erilisi töövahendeid ega oskusi, betoon valatakse vaid valmis vormi. Sokli ehitust võib alustada kohe kui betoon on kivistunud. Plokkide paigaldus on niivõrd lihtne, et tööga saavad hakkama ka “tee ise“ ehitajad.

Plokkide ladumisel ei kasutata müürisegusid, mistõttu on välistatud külmasillad ja ehituslikud töövead, samuti niiskuse probleemid. Avade tegemiseks on spetsiaalsed terassillused, millele laotakse samad ehituslikud plokid, kus asuvad siluse õõnsused.

Plokid seotakse omavahel armatuuriga ja õõnsused täidetakse betooniga. Tänu terviklahendusele saavutatakse Eesti oludesse täiesti sobiv pehkimis- ja ilmastikukindel ning tuleohutu ehitis. Plokkide õõnsused on ideaalsed kõikvõimalike torustike ja kommunikatsioonide paigaldamiseks enne betoonivalu.

Kuna konstruktsioon loob sileda betoonpinna nii sise- kui ka välisseintele, siis detailid ja sisustusesemedsaab kinnitada otse seintele, ilma et peaks tegema konstruktsioonilisi tugevdusi. Tagatud on ideaalne helisumbuvus ja parim soojapidavus talvel ning mõnus jaheduse suvel.

Tooted tagavad sisekliima kõrgema klassi M1, mis on kooskõlas Sisailmayhtistys RY nõuetega. Kvaliteeti kontrollib Inspecta Sertifiointi OY pidevalt. Kõik tooted, sealhulgas soojustatud plokkide EPS-isolatsioon, on täielikult taaskasutatavad.

Sisestatud: 12.11.2012

Mendali

Tel:
503 4533 ,641 3397
Aadress:
Vana-Narva mnt 1a, Harjumaa
E-mail:
Kirja saatmine ebaõnnestus. Täitke kõik väljad.

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

vaata kõiki