Artiklid ja uudised

Avinurmes hakatakse tootma valgusteid

Avinurme on ennekõike tuntud puutünnide ja laastukorvide poolest. Sageli tuleb aga inimestele üllatusena teadmine, et Avinurmes valmistatakse ka nt laastudest kapiuksi või lambikupleid.


2010. aastal avatud Avinurme Puiduaita sisekujunduses on püütud just puidu ja eriti laastu erinevaid kasutusvõimalusi esile tuua. Aida juhataja Eveli Toominga sõnul oli see maja projekteerides ja sisustades kindlaks eesmärgiks. „Ühtviisi on see hariv külastajatele, kuid samas ka uudne ning mis seal salata ka väga efektne,“ märgib ta.

Aita sisustades oli üheks murettekitavamaks küsimuseks vajadus interjööri sobivate valgustite järele. Vajadusest areneski idee ühendada kohalike puutöömeistrite laastumaterjali töötlemise oskus disainerite uudse nägemusega ning toota valgustid kohapeal. Toominga sõnul on puiduaida valgustid saanud külastajatelt äärmiselt positiivse tagasiside ning harvad ei ole juhtumid, kus lamp tahetakse sõna otseses mõttes laest kaasa viia.

Selline tagasiside ajendaski puiduaida meeskonda, kuhu lisaks Toomingale kuuluvad ka disainerid Ene Andruškevitšus ja Janar Raudvere, looma täiesti uut ja unikaalset puidust valgustite sarja. Oma ideede viimistlemiseks osaletakse „Loov Eesti“ kureeritavas koolitusprogrammis "PESA", mille lõppedes peaks meeskond olema valmis uue tootesarjaga Eesti turule tulema.

Esimesed Eesti rahvakultuurist inspiratsiooni saanud valgustite näidised on meeskonnal juba ka ette näidata. Nii pärineb nt valgusti „Sari“ idee viljatuulamissõelast, milliseid toodeti Avinurmes juba 18. sajandil. Valgusti „Pärg“ kujutab aga lahtistel juustel kantavat võrukujulist peaehet. Toominga sõnul on kas juba valminud või kohe valmimas veelgi erinevaid mudeleid, kus puidu mängulisust ning valgusega koosmängu püütakse maksimaalselt ära kasutada. „Ise peame oma trumbiks ka paindlikkust. Kuna valgusteid toodetakse kohapeal, siis lõpliku viimistluse osas on võimalik arvestada ka kliendi soovidega ning tulemuseks on tõeliselt unikaalne toode,“ lisab Tooming.

Valminud valgustite näidistega saab tutvuda Avinurme Puiduaidas või kodulehel ja Avinurme Puiduait FB leheküljelt.

Sisestatud: 01.02.2013

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Artskill stuudiol on NEMO salonginäidistele äärmiselt head hinnad

Artskill stuudiol on NEMO salonginäidistele äärmiselt head hinnad

Aastal 1993 Milanos asutatud Itaalia disainvalgustite bränd NEMO on algusest peale olnud innovaatiliste lahenduste ja moodsa joonega disaini esindaja. Käesoleval hetkel on kollektsioonis mitmeid mudeleid, mis on loodud Itaalia tipp-disainerite poolt nagu näiteks Carlo Forcolini, Jehs + Laub, Javier Mariscal, Karim Rashid, Ilaria Marelli, Foster+Partners, Hannes Wettstein ja Roberto Paoli. Lisaks hooajaliste kollektsioonide mudelitele on NEMO-l ka Masters-nimeline kollektsioon, mis koosneb spetsiaalselt valitud äärmiselt unikaalsetest ja ikoonilistest valgustitest. Need mudelid on sündinud Itaalia disainiklassika esindajate sulest - Le Corbusier, Vico Magistretti, Franco Albini, Charlotte Perriand ja Kazuhide Takahama.

KUIDAS LEIDA IDEAALNE DIIVAN?

KUIDAS LEIDA IDEAALNE DIIVAN?

Kui ees on diivani vahetamine või uue soetmine, võite leida ennast küllaltki keerulisest olukorrast. Valikuid on ju turul mustmiljon. Kuidas aga tunda ära see ideaalne diivan?
Diivaneid on erineva ergonoomikaga ja selleks, et leida omale sobiv, tuleb selgeks teha, kas eelistad midagi pehmemat või jäigemat. Suure istumissügavusega diivanit, et mõnusalt lebotada või klassikalist kitsast diivanit. Nii sule-, verdu- kui poroloondiivanid on väga erineva tunnetusega. Ei saa väita, et üks on parem kui teine, vaid tuleb lihtsalt proovida ja leida endale meeldivaim.

7 nippi puhta ja modernse köögimööbli disainimiseks

7 nippi puhta ja modernse köögimööbli disainimiseks

Puhasta pinnad pisividinatest ja vaheta mõned vanad elemendid uute vastu - nii lihtne see ongi!
Me veedame palju tunde köögis ja kuna toidu valmistamiseks läheb vaja nii erinevaid köögimasinaid, vidinaid kui abivahendeid, siis on loomulik, et köök ei pruugi igapäevaselt kõige stiilsemat silmailu pakkuda. Kui otsid võimalusi oma kööki renoveerida või ka lihtsalt mõne nipi abil šikimaks muuta, siis järgnevad nipid minimalistliku ja vaba pinnaga köögi disainimiseks on just sulle.

vaata kõiki