Artiklid ja uudised

Valgustite bränd Karman - stiilselt šokeeriv itaallane Hektor Lightis

 Allikas: www.hektor.ee

Allikas: www.hektor.ee

Karman on tugeva ja erilise identiteediga Itaalia bränd, mis eristub teistest tootjatest tavatult provokatiivse ja ainulaadse disaini poolest. Igal valgustil on oma lugu, mis tahab rääkimist ning hing, mis vajab avamist. Toodetest peegeldub siiras soov pakkuda publikule meelelahutust Karmanile omases šokeerivas võtmes. Kindlalt äratuntav ja tihti kõneainet pakkuv käekiri on inspireeritud Itaalia juurtest ja ajaloost.

 Allikas: www.hektor.ee

Allikas: www.hektor.ee

Matteo Ugolini disainitud valgustite sari Bacco on nime saanud veini jumala järgi. Valgustid on inspireeritud Itaalia ajaloost, viinamarjapõldude koristustöödest, veini valmistamise traditsioonidest ja sellega seonduvast romantikast, mil ainukeseks valgustuseks oli küünla kuma.

Aeg on edasi läinud ja romantilisel õhtusöögil asendab laua kesksel kohal krooninud küünalt nüüd pudelikujuline laetav valgusti, mis loob pehme atmosfääri. Lauavalgusti Bacco valge mattklaasi varju jääb 3,3W LED, mis kestab ühe laadimisega kuni 6 tundi.

Aksessuaarina on võimalik juurde tellida metallkorv, mis lubab enam kui ühte lauavalgustit hõlpsasti kaasas kanda. Samast sarjast on saadaval ka nii ühe kui kuue kupliga rippvalgustid.

 Allikas: www.hektor.ee

Allikas: www.hektor.ee

See keraamiline seinavalgusti on inspireeritud kaugetest maadest, reisidest, millest jäävad alles kaunid mälestused. Disainer Matteo Ugolini loodud valgusti Cubano, mis näeb välja nagu looduses pesitsev tuukan, rõhutab oma jõulise iseloomuliku nokaga brändi Karman filosoofiat: üllata, ole silmapaistev ja puuduta hinge.

 Allikas: www.hektor.ee

Allikas: www.hektor.ee

Braille on valgusti, mille disain aga ei ole inspireeritud konkreetsest kohast, mineviku asjadest või mälestustest vaid hoopis tõelisest väärtusest - sõprusest. Valgusti suursugune klaasmaterjal, mitmetahuline kirju muster, keeruline, kuid ometigi lihtne ümarvorm, mis on nii lõbus samas ka puhas - kõik need omadused sümboliseerivad disainer Matteo Ugolini ja brändi Karman asutaja Davide Diamantini vahelist sõprust. Valgustite sarjas on saadaval nii lae-, laua-, seina- kui ka rippvalgustid.

 Allikas: www.hektor.ee

Allikas: www.hektor.ee

Mis meenub sulle kui mõtled Veneetsiale? On see teadmine, et tegemist on puhutud klaasi sünnilinnaga või on see päikese käes looklev ja sillerdav kanalite labürint, millesse lõikuvad mitmed laguunid.

Kõik see ja enamgi veel on olnud disainerite Luca De Bona ja Dario De Meo visiooniks, luues suuremõõtmelise (kuni 115cm) valgusti Ghebo, mille sära ja sarnasus Veneetsia looklevate kanalitega ei jää kellelegi märkamata.

Metalset valgustit katab läbipaistev kunstiline klaas, mis viitab klaasimeistrite oskuste kaugele ulatuvale ajaloole. Nii sümboliseerib valgusti Ghebo tänapäevase ja traditsioonilise materjali kooskõla.

 Allikas: www.hektor.ee

Allikas: www.hektor.ee

Daami lakoonilise seeliku alt välgatab salapärane kaunimustriline pits. Hetkeks peatub pilk võlutult. Kuid et näha kogu ilu tuleb vaadata lähemalt, laskuda detailidesse…Sümboliseerides naiselikku duaalsust ühendab disainer Matteo Ugolini keraamilises rippvalgustis Mademoiselle omavahel läikiva lihtsa ja mati pitsilise pinna. Kõik on täpselt nii nagu päris elus.

 Allikas: www.hektor.ee

Allikas: www.hektor.ee

Valgustite sari Makeup on kummardus Inglise teadlasele Sir Joseph Wilson Swan’le, kes 1850 aastal lõi meile teada tuntud tavalise lambipirni. Disainer Matteo Ugolini arvas, et kuigi lihtsuses peitub võlu, on tänapäeval alati ruumi omanäolisele kosmeetilisele stiliseerimisele. Nii lisas ta algsele disainile pisut „aluskreemi“, veidike „silmavärvi“, tilgake „huuleläiget“ ja natuke „ripsmetušši“. Ja Makeup oligi sündinud. Pirni-, tilga- ja klassikalise kujuga matistatud või suitsuhalli tooniga valgustid kannavad endas avangardi hõngu. Valgustite sarjas on saadaval nii seina-, ripp- kui ka süvisvalgustid ning rippuvad välisvalgustid.

 Allikas: www.hektor.ee

Allikas: www.hektor.ee

Valgusti Gervaso on tugev ja turvaline betoonist „pesa“ sinu „rohelisele sõbrale“ aias. Dekoratiivse välimuse ja tehnilise sisu kombinatsioon muudab elegantse LED välisvalgusti ainulaadseks. Niiskuskindla valgusti põhja läbimõõt on 32cm ja saadaval on nelja erineva valgusvõimsusega varianti.

 Allikas: www.hektor.ee

Allikas: www.hektor.ee

„Oh Romeo, mu Romeo…miks oled sa Romeo!“ õhkas kord Julia, kui talle lubati taevast alla tuua kõik tähed. Karman tegi midagi enamat, tuues maa peale kuu. Sest just täiskuust on inspireeritud Edmondo Testaguzza disainitud betoonist välisvalgusti, mis kannab irooniliselt Romeo nime. Valgustit on saadaval kahte mõõtu ning samast sarjast on võimalik tellida ka siseruumidesse mõeldud laua- ja põrandalampe.

 Allikas: www.hektor.ee

Allikas: www.hektor.ee

Legend, millel on kaks ratast, üks mootor, kiirus ja mis pakub palju adrenaliini. Need detailid tiivustasid Matteo Ugolinit disainima LED valgustit Quarantasei.Betoonist välisvalgusti on pühendatud Itaalia traditsioonilisele kaherattalisele, mis kindlasti ei vaja tutvustamist.

 Allikas: www.hektor.ee

Allikas: www.hektor.ee

Tänapäeval, mil elektrilised vahendid on välja vahetanud traditsioonilised tööriistad, on disainer Matteo Ugolini otsustanud need taas „ellu äratada“ läbi maagilise valguse. Uus funktsioon, koht ja seiklus on ootamas unustusse hõlma vajunud tarvikuid. Labidas, reha ja hark saavad nüüd „jalad seinale visata“.

Labida, reha ja hargi kujulised välisvalgustid on valmistatud polümeerist ning kannavad ühisnime Tobia. Samast sarjast on saadaval ka siseruumidesse mõeldud lampe.

Karman ei väsi üllatamast ja põnevaid valgusteid leiad veelgi. Hektor Light on brändi Karman esindaja Eestis.

www.hektor.ee
Facebook

Sisestatud: 04.07.2017

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

vaata kõiki