Artiklid ja uudised

7 nippi puhta ja modernse köögimööbli disainimiseks


Puhasta pinnad pisividinatest ja vaheta mõned vanad elemendid uute vastu - nii lihtne see ongi!

Me veedame palju tunde köögis ja kuna toidu valmistamiseks läheb vaja nii erinevaid köögimasinaid, vidinaid kui abivahendeid, siis on loomulik, et köök ei pruugi igapäevaselt kõige stiilsemat silmailu pakkuda. Kui otsid võimalusi oma kööki renoveerida või ka lihtsalt mõne nipi abil šikimaks muuta, siis järgnevad nipid minimalistliku ja vaba pinnaga köögi disainimiseks on just sulle.


1. Köögimasinad võivad olla osa köögi esteetikast
Kõige keerulisem minimalistliku köögi loomisel on tavapärane kodumasinate kohmakas disain, mis ei võimalda neid ka mugavalt kappi panna või ära peita, kui ei ole kasutuses. Õnneks on viimasel ajal hakatud disainima ja tootma erinevaid akssessuaare, mis on nii funktsionaalsed kui ka ilusad köögilaual. Enne soetamist mõtle läbi, mis funktsiooni see täidab ja kui tihti ta kasutuses oleks. See toidusoojendamise funktsiooniga lamp Scavolini Mia köögisarjast on silmale ilus ja hoiab toidu soojana ka suurema pere või rohkemate külaliste puhul.


2. Vali ilusate köögiakssessuaaride eesmärgipärane näitamine peitmise asemel
Selle asemel, et panna akssessuaarid täiesti läbipaistva ukseklaasiga kappi vali vähemvalitud tee ja näita oma väga ägedaid ja ilusaid asju hoopis läbi suitsuse või jäise klaasi. See annab kogu köögile ja kapi sees olevatele elementidele kohe uue ja säravama värvingu.


3. Ära limiteeri ennast ainult musta ja valgega
Kombineeri tumedaid värve neutraalsete ja naturaalsete toonidega, et saavutada tasakaal. Sul võib olla näiteks heledavärviline töötasapind ja tumehallid kapiuksed-riiulid. Modernses köögis võib julgelt kasutada ka mõnda värvi, et monotoonsust vältida. Kaalu näiteks mõne puit- või kivielemendi kasutamist dekoratsiooniks, et tuua isikupära oma kööki.


4. Vali kööki valgusti, mis püüab pilke
Löö laineid sellega, et paned vägeva disainvalgusti enda kööki. Koduomanikud tavapäraselt ei mõtle, et lühtrid või disainvalgustid võiksid nende köögilagesid kaunistada, kuid ilusti sobitatud kuppel või valguslahendus annab koheselt elegantsi ja viimistleb ruumi.


5. Pane vidinad ja kila-kola peitu
Kõige lihtsam viis puhta ja minimalistliku köögi saavutamiseks on panna töötasapinnalt ja avatud riiulitelt vidinad ja üksikud esemed peitu, ehk teisisõnu leida neile päris oma koht. Võib-olla pead selleks enda köögikappides tegema ümberkorraldusi ja vahetama kapid sahtlite vastu, lisama erinevaid ruumijagajaid, pisikeste asjade hoidmiseks karpe jms. Nii saad koorijad, pudeliavajad, visplid, leivad-saiad, pesulapid jms asjad ära koristada.


6. Vaheta mõned kapid riiulite vastu.
Nüüd kui oled kõik tehnilise kappi või sahtlisse ja köögimasinad tumeda klaasiga kappi pannud vaheta üks seinapealne kapimoodul riiuli vastu. Sinna aseta mõned puidust lõikelauad, kaks-kolm ilusat kaussi ning näiteks uhmer. Ja kui juba sättimiseks läks, siis lisa ka rohelust - potiga maitserohelist või mõni ilutaim.


7. Köögisaar toob uhkuse või häbi
Köögisaar on üks kõige olulisemaid elemente, mis tavapäraselt ka kõige esimesena külalistele silma hakkab, kui nad ruumi sisenevad. Seal jagame aega ka hommikusöökide ja muude einete ajal. Üks modernne lahendus on nn kose-tüüpi, kus töötasapind alla vastu põrandat “voolab” ehk üks või mõlemad kitsad küljed on töötasapinnaga ühes tükis ja materjalis. Luksuslikud valikud on marmorist, puidust või tumedast metallist.

Sisestatud: 11.11.2019

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Scavolini Formalia - tänastele ootustele vastav väga stiilne terviklik kodusüsteem köögist kodukontorini

Scavolini Formalia - tänastele ootustele vastav väga stiilne terviklik kodusüsteem köögist kodukontorini

Scavolini uhiuus köögimööbli mudel Formalia on loodud koostöös kuulsa Itaalia disaineri Vittore Nioluga. Uus mudel on erakordne oma stiili ja karakteri poolest. Valides Formalia valid köögimööbli, mis tõmbab tähelepanu ja on trendidest ees ning kõige olulisemalt tähendab seda, et kodu süda - köök - on šikk, elegantne ja võimaldab muutunud elukorralduses ühendada ühele alale mitmeid funktsioone.

Scavolini Box Life: üks toode, lõputud võimalused

Scavolini Box Life: üks toode, lõputud võimalused

Scavolini tutvustab sellel aastal oma innovaatilist uut toodet Box Life. Box Life on nutika sisekujunduse kontseptsioon, mis võimaldab luua erineva funktsiooniga alasid väikesel pinnal organiseeritult ja funktsionaalsel viisil, mida iseloomustavad elegants ja ülipaindlik kohandamise võimalus. See hõlmab lõputuid funktsioone, ühendades samal ajal elu-, majapidamis- ja magamistoad, et tagada väikeste eluruumide ülim paindlikkus. Mööbli disainisid rahvusvaheline disainistuudio Rainlight ja selle loovjuht Yorgo Lykouria koostöös HOK-iga, kes on kaasaegse arhitektuuri mõne olulisema teose, sealhulgas Dali muuseumi, Mercedes Benzi staadioni ja Hamadi Rahvusvahelise lennujaama disainerid ja autorid.

Artskill stuudiol on NEMO salonginäidistele äärmiselt head hinnad

Artskill stuudiol on NEMO salonginäidistele äärmiselt head hinnad

Aastal 1993 Milanos asutatud Itaalia disainvalgustite bränd NEMO on algusest peale olnud innovaatiliste lahenduste ja moodsa joonega disaini esindaja. Käesoleval hetkel on kollektsioonis mitmeid mudeleid, mis on loodud Itaalia tipp-disainerite poolt nagu näiteks Carlo Forcolini, Jehs + Laub, Javier Mariscal, Karim Rashid, Ilaria Marelli, Foster+Partners, Hannes Wettstein ja Roberto Paoli. Lisaks hooajaliste kollektsioonide mudelitele on NEMO-l ka Masters-nimeline kollektsioon, mis koosneb spetsiaalselt valitud äärmiselt unikaalsetest ja ikoonilistest valgustitest. Need mudelid on sündinud Itaalia disainiklassika esindajate sulest - Le Corbusier, Vico Magistretti, Franco Albini, Charlotte Perriand ja Kazuhide Takahama.

Trendid Milano mööblimessilt

Trendid Milano mööblimessilt

Salone del Mobile Milanos, või rahvusvaheliselt paremini tuntud kui Milano Furniture Fair ehk Milano mööblimess on igal aastal parimaks kompassiks disaini, kodusisustuse ja mööblitrendide vallas. Artskill meeskonnale meeldib igal aastal oma meeskonnaga meeleolukas reis messile ette võtta, sest seal näeme esimestena nii Artskillis esindatud brändide trende ja uusi suundasid, kui ka kõikide teiste maailma disainifirmade sarju ja erikollektsioone. Järgnevalt on 5 üldist trendi, mis meile silma jäid ja teiega jagada tahame.

vaata kõiki