Artiklid ja uudised

Vannituba väärib vanni

Vannitoa kuningas on vann, mis kutsub talvisel ajal end soojendama ja lõõgastuma. Milline vann valida - kas ruumisäästlik seinaäärne või vintage-hõnguline pilgupüüdja vannitoa keskele? Kas traditsiooniline läikiv või moodne matt? Sõltuvalt vannitoa paigutusest, maitsest ja eelistustest on palju valikuvõimalusi.Eestlased on suured vanniskäijad. “Kui vannitoa mõõdud vähegi lubavad, eelistavad eestlased vanni,” kinnitab Villeroy & Boch Gustavsberg Eesti müügi- ja turundusjuht Aivi Paju. Vanni valikul hinnatakse disaini, mis vannituppa sobiks, ergonoomilist kuju, samuti vastupidavat ja kergestihooldatavat materjali. Trendidest rääkides on olulised detailid, mis koduse spaa-elamuse loovad, näiteks täitub vann vaikselt veega põhjas asetseva klapi kaudu tänu uudsele SilentFlow tehnoloogiale.

Soojapidav materjal
“Vann, mis kestab kogu elu, väärib parimaid materjale,” rõhutab Paju. Villeroy & Bochi poolt patenteeritud Quaryl® on materjal, mis sisaldab enam kui 60% kvartsi ja muudab vannid väga kriimustuskindlaks ja värvikindlaks. Sellises vannis püsib vesi üllatavalt kaua soe ning tänu siledale mittepoorsele pinnale on vanni ka kerge hooldada. Materjal on kõrgeima C-klassi libisemiskindlusega, mis on oluline ohutuse tagamiseks.


Moodne matt
Vannitoale moodsama ilme andmiseks sobib hästi matt pind. “Matt tundub sametiselt sile ja näeb välja loomulik. Matt harmoneerub Skandinaavia, Japandi ja Bauhaus stiiliga, kuid lisab ka traditsioonilistele vannitubadele põnevaid aktsente,” selgitab Paju. Matt on eriti huvitav seal, kus seda kõige vähem oodatakse - näiteks segistitel või samaaegselt vanni sise- ja välispinnal. “Enamasti valitakse sarnase mati pinnaga nii vann, valamu kui ka tualettpott, et luua terviklikus stiilis vannituba.”


Sisseehitatud või eraldiseisev
Vannitoa planeerimine algab ruumilahendusest. Sisseehitatud vann on lahendus, mis sobib praktiliselt iga põrandaplaaniga. Vanni saab paigaldada kas seina äärde või nurka ning plaatida, et vann üldisesse atmosfääri sulanduks. Segistite paigutamise osas on sisseehitatud vannid väga paindlikud, kuna neid saab kombineerida pinnale paigaldatavate või seinasiseste segistitega.

Kui vannituba on piisavalt suur, on eraldiseisev vann ideaalseks ruumi keskpunktiks ja disainielemendiks. Eraldiseisev vann lisab sisekujundusele eksklusiivsust ja jalgadel vann annab vannitoale lausa luksusliku vintage-hõngu. Eraldiseisvad vannid ei näe mitte ainult väga elegantsed välja, vaid neil on ka muljetavaldavad funktsioonid ja paindlikkus. Neid saab paigutada kõikjale: akna ette vaatega aiale või keset tuba. Vannitoa terviklikku värvikompositsiooni saab rõhutada Color on Demand kontseptsiooni vannipaneeliga, mis annab võimaluse ühildada vannipaneeli värv Artis sarja valamu tooniga.

Kuid meeles tuleb pidada, et eraldiseisev vann paigaldatakse tavaliselt koos kõrge põrandale kinnituva segistiga, seega peab vannitoa planeerimisel arvestama vee- ja kanalisatsiooniühenduste paiknemisega.


Seinaäärsed vannid näevad välja nagu eraldiseisvad vannid ja vannipaneele on erinevates värvides. Seda tüüpi vanni teeb äärmiselt praktiliseks see, et torustiku paigaldamiseks on selle all ja tagaküljel piisavalt ruumi, mis võimaldab vanni paigutada ükskõik kuhu vastu seina. Seinaäärsed vannid ei võta palju ruumi, mistõttu sobivad need lahendused väiksematesse vannitubadesse.

Sisestatud: 12.12.2021

Villeroy & Boch/ Gustavsberg

Tel:
646 0312
Aadress:
Fr.R Faehlmanni 6, Tallinn, Harjumaa
E-mail:
Kirja saatmine ebaõnnestus. Täitke kõik väljad.

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Kastepiisast inspireeritud vannitoakollektsioon

Kastepiisast inspireeritud vannitoakollektsioon

Keskkond mõjutab üha enam disaini, selgus eelmisel nädalal Saksamaal toimunud maailma juhtival küte-õhk-vesi teemalisel messil ISH 2023. Üha õhemate servadega keraamika tähendab vähem materjali, väiksemat transpordikulu ja väiksemat süsinikujalajälge. Seda põhimõtet järgib ka Villeroy & Bochi uus vannitoakollektsioon Antao, mis mängib täiuslikult ebatäiusliku kastepiisa kujuga. Eriliseks teeb kollektsiooni see, et nii nagu looduses ei ole olemas kahte ühesugust kastepiiska, on ka sarja iga valamu suuruse jaoks välja töötatud eraldi kuju.

Uuring: Eesti inimesed hindavad säästlikku ja kauakestvat vannituba

Uuring: Eesti inimesed hindavad säästlikku ja kauakestvat vannituba

„Eesti inimesed on hakanud säästlikumalt käituma ja paljud rahakotti säästvad tarbimisotsused säästavad ka loodust,“ tõdes Villeroy & Boch Gustavsberg Eesti projektijuht Erki Orav. Kui 15 aastat tagasi ei kütnud A-energiaklassi segisti üldse kirgi, siis täna on see tõusnud Eestis nr 1 tähtsusega valikuks, tõi ta näiteks. Samuti on näha inimeste soovi vett säästa. „Vannitoas kulub 70% kogu kodu veetarbimisest ja sellest omakorda umbes 30% loputatakse sõna otseses mõttes otse alla, sest inimene käib keskmiselt 5 korda päevas tualetis,“ rääkis Orav.

2022. aasta vannitoatrendid: tee vannitoast oma kodu lemmikpaik!

2022. aasta vannitoatrendid: tee vannitoast oma kodu lemmikpaik!

Vannituba on igas kodus kindlasti üks olulisemaid ruume. Just siin valmistume eesootavaks päevaks,
võtame kiire elutempo juures aja maha ning veedame väärtuslikud hetked kas üksi või koos mõne
pereliikmega. Mis võiks olla veel parem põhjus, et muuta vannituba üheks väga eriliseks paigaks?
Sinu kodu lemmikkohaks, kus aeg lihtsalt peatub? Ja teha seda viisil, mis peab ajaproovile vastu.
Kuidas seda aga saavutada? Kvaliteetsete materjalide, nutikate funktsioonide ja ajatult kauni
disainiga.

Valgus ja vari: Pantone kuulutas halli ja kollase 2021. aasta värvideks

Valgus ja vari: Pantone kuulutas halli ja kollase 2021. aasta värvideks

Tegemist oli tasavägise võistlusega, millel ei olnud selget võitjat – Pantone Color Institute kroonis
2021. aasta värvideks halli (Ultimate Grey) ja kollase (Illuminating). Selline ambivalentsus oli
kahtlemata sihilik: väljendab ergas kollane ju uut algust, enesekindlust ja rõõmu, Ultimate Grey aga
rõhub ratsionaalsemale suhtumisele. Siit järeldus: valgus ja vari on tihtipeale omavahel sedavõrd
tihedalt seotud, et suisa sõltuvad teineteisest.

vaata kõiki