Inspiratsioon, sisekujundusideed, näpunäited ja nipid

Inspiratsioonigalerii: terrassi- ja õuevalgustus Hektor Lightilt

Üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna. Hektor Light jagab inspireerivaid pilte, kuidas valgustada terrassi, aeda ja ka välikööki.

Hektor Light soovitab kasutada terrassil statsionaarset kujundusvalgust, mis loob meeleolu. Terrassi põrandavalgustid aga markeerivad käiguteed. Suundvalgustus on suurepärane võimalus välja valgustada puud ja põõsad. Kasutada tuleks IP44 valgusteid. Meie kliimasse sobivad aga kenasti teisaldatavad valgustid, mida on mugav talveks tuppa tõsta. LED-ribad aga võimaldavad luua efektse allvalgustuse.

Hetkel on aga trendikaks jooneks valgustite oskuslik rühmitamine nii, et valgusesega saab luua kujundeid. Tihti kasutatakse ka ülalt alla valgustavaid valgusteid. Prozektortüüpi valgustite valgusvood võivad olla nii hajusad kui ka pikad kitsad kiired. Seinavalgusteid saab kenasti ka müüri sisse installeerida, tutvu valikuga siin. Oluline on aga meeles pidada, et põledes kuumenevaid valgusteid ei ole mõistlik kasutada taimede vahetus läheduses. Valgusega on võimalik muuta aed ruumiliseks - efekt saavutatakse valguse ja varju loomisega ning siinkohal on asjakohane erinevate objektide fookusesse toomine. Tutvu erinevate õuevalgustitega ka siin.

Võimalusi on mitmeid ja inspiratsiooni annavad ka allolevad pildid.

 Allikas: www.hektor.ee

Allikas: www.hektor.ee

 Allikas: www.hektor.ee

Allikas: www.hektor.ee

 Allikas: www.hektor.ee

Allikas: www.hektor.ee

 Allikas: www.hektor.ee

Allikas: www.hektor.ee

www.hektor.ee
Facebook

Sisestatud: 18.05.2016

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Hektor-Light Valgustimaailma trendid ja suunad

Hektor-Light Valgustimaailma trendid ja suunad

Aina enam osatakse seostada valgust ja meeleolu kõikumisi. Just talvemasenduse, sügisväsimuse või muu sellise põhjusi leitakse meie kliimast ja valguse vähesusest.

Inimesele mõjub kõige paremini looduslik valgus aga tänapäeval veedame me valdava osa ajast siseruumides tehisvalguse käes. Nii on muutunud loomulikuks, et ruumikujunduse terviklahendustes võetakse arvesse inimorganismi ööpäevarütmi, kus hommikuvalgus on külmem (4000-5000K), tööruumi üldvalgus on suurema värvustemperatuuriga (4000-65000K) ja õhtu lõpetab hämaram kollane valgus (alla 2700K).

vaata kõiki