Artiklid ja uudised

Aegumatu titaantsingist katus

Titaantsink on maailmas enimkasutatud metallkate katustel ja fassaadidel, millele esitatakse kõrgendatud arhitektuurseid nõudeid ja ootusi. Materjalil on suurepärane korrosioonikindlus. Olenevalt keskkonnast muutub titaantsingi välispind ajas vaid eksklusiivsemaks ja naturaalsemaks, lisades hoonele väärtust ja väärikust väga pikkadeks aastakümneteks. Titaantsink on monoliitne metallkate, mis tähendab erinevate kihtide puudumist materjali sisemuses ja erinevate materjalide erinev käitumine kasutusajal on välistatud. Tsink on välispiirete kattena kasutusel üle 300 aasta, jäädes alla vaid vase kasutusele. Tänu heale töödeldavusele võimaldab titaantsink luua arhitektuurseid vorme ja lahendusi, mida piirab vaid fantaasia.


Titaantsink ehk täistsink saadakse puhta tsingi, millele on lisatud vaske ja titaani, sulamina . Titaantsink analoogselt vasega ei korrodeeru, selle omaduse tõttu kasutatakse teda pika kestvusega ning ühiskondlikult tähtsate objektide katuste ja fassaadise katmiseks. Toodetakse nii rullides kui lehtedena,samuti valmistatakse titaantsingist erineva kujuga katusesindleid, -paneele ja -profiile. Lisaks loomulikule tsingi toonile patineeritakse tööstuslikult titaantsinki erinevates mattides toonides.

Titaantsingi koostis:
ZN - 99,8-99,9%
Ti - 0,07-0,10%
CU - 0,08-1,00%




Vase lisamise eesmärk on parandada painutamisomadusi ja pakkuda materjalile sinakas-halli värvipigmenti, titaan anna materjalile lisatugevust tõmbele ja vastupidavust kõrgetele temperatuuridele.


TITAANTSINGIST KATUSEKATTED JA -LAHENDUSED


TOPELTVALTSIGA KATUSELAHENDUS (Double Standing Steam)
Täistsingist katuste juures kasutusel aastast 1899, kui leiti lahendus madalamatele kalletele kui 25* Tänapäevale toodetakse eelvaltsitud paanid tehases või objektil rahvusvaheliselt tunnustatud valtsi kõrgusega 25mm. Tänu materjali heale töödeldavusele võimaldab titaantsink vormida kõik katusel olevad sõlmlahendused ühendades klassikalise väljanägemise moodsate tehnoloogiate ja töövõtetega. Vt.suuremalt





ÜHEKORDSE VALTSIGA KATUSE- JA FASSAADILAHENDUS (Angeled Standing Steam)
Lahendus on tuntud üle 100 aasta ja kasutatav katustel kaldega üle 35* ja kindlasti vertikaalpindadel (fassaadidel). Lihtsustab paigaldusprotsessi, andes samas arhitektuurse lisaväärtuse, kuna sellise kallega pinnad on tavaliselt ka visuaalselt jälgitavad ja siinkohal on ühekordne valtsühendus väga nauditav lahendus. Vt.suuremalt






CLICK-STRIP SÜSTEEM (Clik Strip System)
Kesk- ja Lääne-Euroopas väga levinud liitesüsteem, kus paane omavahel ei valtsita, vaid liitekohad moodustatakse kas puitprussist või metallist karkassile, kasutades lõppviimistlusena katusekattega samast materjalist (antud juhul siis titaantsingist) karbikuga. Lahendus on arhitektuurselt efektne, lihtne paigaldada (paane omavahel ei valtsita) ja kompenseerib kõik soojuspaisumisega tekkivad mured. Lahendust võib kasutada katustel kaldega üle 25* ja fassaadidel. Vt.suuremalt


Millist lahendust eelistada, sõltub tellija soovist, arhitekti nägemusest, materjali tehnilistest võimalustest ja ehitaja praktilisest kogemusest.


VIHMAVEESÜSTEEMID
Titaantsingist vihmaveesüsteem tagab ekslusiivse väljanägemisega toimiva lahenduse aastakümneteks. Tarvikute lai valik võimaldab lahendada ka keerukaima geomeetriaga katusel vihmavee juhtimise/pääsemise maapinnani


PAIGALDUS
Titaantsingist toodete paigaldus erineb märkimisväärselt tsingitud terasest toodete paigaldusest. Peamised erisused on seotud materjali väiksema voolavuspiiriga ja tõmbetugevusega, mis omakorda võimaldab plekklehte töödelda kolmemõõtmeliselt. Erialaste oskusteta plekksepp jääb selle tööga siiski hätta, seetõttu soovitame eelistada tehases koolitusprogrammid läbinud paigaldajaid. Lisaks on titaantsingi soojuspaisumine ligi 2 korda suurem terasest, seda tuleb arvestada nii katusetöödel kui näiteks vihmaveesüsteemide paigaldusel.


ALLALAADIMISEKS
Rheinzinki fassaadilahendused
Rheinzinki katuselahendused
Rheinzinki vihmaveesüsteemid
Lisainfot tehniliste omaduste kohta




Lisainfot:
Erki Loigom
tel. 6599408 / 5045543
erki@toode.ee

Sisestatud: 29.03.2012

Toode AS Peakontor ja Esindused

Tel:
659 9400
Aadress:
Kasesalu 2, Saue, Harjumaa
E-mail:
Kirja saatmine ebaõnnestus. Täitke kõik väljad.

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Päikesepaneelide ja turvatoodete korrektsest kinnitamisest kaldkatustele

Päikesepaneelide ja turvatoodete korrektsest kinnitamisest kaldkatustele

Ambitsioonikatest kliimapoliitika eesmärkidest ajendatud ning geopoliitilistest vapustustest võimendunud energiakandjate hinnatõus, kohatine defitsiit ja võimalik ebastabiilsus varustuskindluses on hüppeliselt suurendanud huvi taastuvenergialahenduste kasutuselevõtuks nii tööstuslikes mahtudes, kui ka kodumajapidamistes. Esmakordselt tajutakse energiatõhusa hoone eeliseid rahakotis tuntavalt ning enam tähelepanu osatakse pöörata efektiivsetele kütte-, ventilatsiooni ja elektrilahendustele uusehitiste korral ning vanema hoone renoveerimist käsitleda kulu asemel investeeringuna.Sarnane mõtte- ja teguviis puudutab kitsamalt ka katuseehitust, kuid entusiastliku pealehakkamise juures tasub hoolikalt läbi mõelda kasutatavad lahendused ja tooted nii, et vältida aastakümneteks kestmaloodud uue katuse eluea olulist lühenemist või lausa kahjustamist.

Teraskatus ja päikeseenergia – terviklik rohemõtlemine

Teraskatus ja päikeseenergia – terviklik rohemõtlemine

AS Toode on Eestis, aga ka teistes Balti riikides ja Soomes teraskatuseid tootnud, müünud ja paigaldanud enam kui kolm aastakümmet. Meie katuste all tunnevad kümned tuhanded pered ja koduomanikud muretult end sügistormides, suvistes äikesehoogudes ja katustele kogunenud elevust tekitavate lumehangede all. Teraskatus on soodne, kiiresti paigaldatav ning põhjamaade kliimasse sobivaim valik. Lisades teraskatusele selle paigalduse käigus päikest püüdvad paneelid, saab panna uue katuse ka raha teenima. Ajapikku hakkab katus maksma selle peremehele pealegi.

Katuse lisatarvikud 2. osa: redelid ja platvormid

Katuse lisatarvikud 2. osa: redelid ja platvormid

Katusetarvikute artikli esimeses osas oli juttu vihmaveesüsteemidest. Teises osas jätkame redelite ja platvormidega. Kui valik on langenud metallist katusekattele, tasub tõsiselt mõelda korstnate hooldamisele – plekk-katus on libe ja juba 20* kalde korral ning sellel liikumine ilma julgestusvahenditeta on ohtlik. Eestis ei ole küll veel kindlat normatiivi, millisest kaldenurgast alates peaks redeleid ja platvorme kasutama, kuid erialaliidud on selle teemaga juba tegelemas.

vaata kõiki