Artiklid ja uudised

Iittala uus võimalusterohke Sarjaton kollektsioon

Tugevate ja kaasaegsete soome traditsioonide tõlgendusena siseneb ka eesti turule Iittala Sarjaton kollektsioon. Tegemist on uue lauanõude mõtteviisiga. Sarjatoni kollektsiooni pehme vorm ja rikkalik välimus võimaldavad luua erinevaid kombinatsioone tänapäeva söögikultuuris.


Iittala andis 6 noorele Soome moe-, toote-, graafika- ja digitaalse disaini disainerile ülesandeks luua kollektsioon, milles väljenduksid mitte ainult lugupidamine käsitöö ja söögirituaalide vastu, vaid ka kaasaegset elu rikastavate väärtuste austamine.

Tõlkes tähendab Sarjaton "ilma seeriata", viidates autentsele disainikeelele ja sobitamisvõimalustele oma hästi läbimõeldud koosluses. Sarjaton on uuendusliku koostöö tulemus, mis on saanud inspiratsiooni soomlastest ja nende väärtuslikust eluviisist.

Kollektsioon

Sarjaton on vähendatud kuid täielik sari 26 üksikust tänapäeval kõige enam kasutatavast lauanõust. Meelitava, katsuma kutsuva ja ennekõike mitmekülgse kollektsiooni võtmeks on kasutatud materjalid - klaas, keraamika, saarepuu ja tekstiil. Maalähedased pärlihall, valge, muda, punane savi ja vana roosa toonid on aluseks reljeefsele pinnale: mustrid ja kujundid on kaetud läikiva ja poolmati glasuuriga.

Juba 60 aastat - legendaarse Kaj Francki disainitud ikoonilisest Teema sarjast alates- on Iittala tuntud oma lihtsate, geomeetrilistel ideedel põhinevate vormidega. Austades kaubamärgi tugevaid juuri astub Iittala Sarjatoniga sammu edasi.
Pehme disainikeelega Sarjatoni taldrikus peegeldub kõige paremini sarja olemus: voolavus, ilu ja funktsionaalsus.


Ainus piirang on kujutlusvõime

Sarjaton võimaldab kasutajal valida erinevaks söögikorraks oma lemmikud. Kas sööd arvuti ees kruusist suppi või võõrustad peret ja sõpru suurel õhtusöögil, Sarjaton lööb autentsusega, mis sobib ideaalselt nii pidulikku kui ka argiellu. Sarjaton ületab ametliku ja mitteametliku söögitoa piirid ja on mõeldud kombineerimiseks isikliku maitse kohaselt.

Sarjatoni ainus piirang on kujutlusvõime.
Valikus leidub nõusid kodusest elegantsest valgest lauakattest kuni värske ja värviliseni. Vastavalt olukorrale saab erinevate elementide vahetamisega sujuvalt muuta ka meeleolu.
Sarjaton asub sügaval Iittala juurte juures: disain, mille väärtus tuleneb toodete ühendamise funktsionaalsusest ja lihtsusest.

Kauss 0,68 L Tikki

Kauss 0,68 L Tikki

Kauss 0,68 L Metsä, Mud

Kauss 0,68 L Metsä, Mud

Kauss 0,68 L Letti, Red Clay

Kauss 0,68 L Letti, Red ClayKauss 0,68 L Letti Pearl Grey

Kauss 0,68 L Letti Pearl Grey

Kauss 0,68 L, White

Kauss 0,68 L, White

Serveerimiskauss 26 cm Tikki

Serveerimiskauss 26 cm Tikki

Samal ajal peegeldab Sarjaton ka kaugemat pärandit, mille sisuks on Soome rahvuslik traditsioon, mis on Soome disaini aluseks. Soome ajalugu ja tagasihoidlikku elu-olu võib kohata nii traditsioonides kui ka disainipärandis: vormid võivad olla lihtsad, aga kindlasti on need loonud oskustega käsitöölised.

Sarjatoni pehme kuju ja maalähedased värvid kannavad traditsioonid tänapäeva ja võimaldavad teil luua ja jätkata neid ka tulevikuks.

Klaas 0,34 L, kirgas

Klaas 0,34 L, kirgas

Klaas 0,34 L, liivapruun

Klaas 0,34 L, liivapruun

Klaaas 0,34 L hall

Klaaas 0,34 L hall


Kruus 0,36 L Metsä, White

Kruus 0,36 L Metsä, White

Kruus 0,36 L Letti, Red Clay

Kruus 0,36 L Letti, Red Clay

Kruus 0,36 L Tikki

Kruus 0,36 L TikkiSupitaldik 22 cm, White

Supitaldik 22 cm, White

Taldik 22 cm Letti, Pearl Grey

Taldik 22 cm Letti, Pearl Grey

Taldik 26 cm Metsä, White

Taldik 26 cm Metsä, White Põll

Põll

          Laudlina

Laudlina

Pildil köögirätik. Saadaval ka salvrätik

Pildil köögirätik. Saadaval ka salvrätik


Sarjaton kollektsiooni leiab alates septembrist ka Eestis Iittala toodete edasimüüjatelt >>>

Sisestatud: 06.09.2012

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Iittala uued klaaside värvid õhkavad rahu ja nostalgiat

Iittala uued klaaside värvid õhkavad rahu ja nostalgiat

Iittala 2012 aasta värviskeem peegeldab meie aega. Intensiivsed ja talvised värvid esindavad jõudu, rahu ja selgust. Erinevad sinised ja lillad varjundid lisavad uusi ja huvitavaid võimalusi sisekujunduses. Uusi värve tutvustatakse kevadel Aalto kollektsioonis koos Vitriini ja Kartio klaasidega.
Kvaliteet, rikkus ja toonide sügavus on alati olnud Iitala värvilise tootevaliku märksõnadeks. Iitala tooted on valmistatud kõrge kvaliteediga materjalidest ja värvipaletti uuendatakse igal aastal vastavalt trendi muutustele.

vaata kõiki