Artiklid ja uudised

Peruust ja vaipadest

Vaibad
Alpaka nahast vaibad valmivad Peruus kohalike vaibameistrite käe all, kes omavad rohkem kui tuhandeaastast kogemust ja oskusi vaipade valmistamisel. Vaibad on looduslikud, vastupidavad ning lihtsalt hooldatavad. Nende omapäraks on kujuteldamatu siidine pehmus ja naturaalsus. Vaibad on naturaalsetes toonides , mis tähendab, et peale pikaajalist normaalset kasutamist säilitab vaip nii oma esialgse tooni, kui ka pehmuse. Teiste seas leidub vaipade valikus valgeid, musti, pruune, beeže ja kirjusid vaipasid. Kokku leidub alpaka nahka 22 erinevas värvitoonis, kusjuures võimalikud on mitmesugused variatsioonid. Erinevate suurustega vaipade seas leidub 0,5 ruutmeetriseid kuni 7-8 ruutmeetriseid vaipasid. Samuti on võimalik tellida vaipa kliendi soovide järgi. Sellisel juhul on tellimisaeg orienteeruvalt 4 kuud, kuna vaiba valmistamiseks kogutav materjal tuleb kokku koguda raskesti ligipääsetavas Lõuna-Ameerika Andide mäestikus, kus veel tänapäevalgi toimib suurel määral naturaalmajandus. Alpaka nahast vaipasid võib kasutada nii põrandal vaibana, kuid ka näiteks voodi- või diivanikattena.
Alpakast ja Peruust
Alpaka on villa pärast kasvatatav loom, kes on kodustatud juba u. 5000 aastat. Alpakad on olnud läbi aegade erinevates Peruu tsivilisatsioonides väga tähtsal kohal, andes inimestele villa ja liha. Kuulsas Inkade kultuuris olid alpakad väga hinnatud ja auväärsel kohal. Kuninga ja ülikute magamistuba kaunistasid parimate vaibameistrite poolt valmistatud vaibad.
Tänapäeval kasvatatakse alpakasid peamiselt Lõuna-Ameerikas Peruu Andide mäestikus temalt saadava villa pärast. Alpaka villa peetakse üheks luksuslikumaks maailmas tänu tema erakordsetele omadustele. Alpaka vill on kõrge kvaliteediga ja kerge, olles samal ajal ka väga soe, pehme ning tugev. Näiteks ei valmistata alpaka villast peaaegu üldse tekstiilvaipasid, sest alpakadelt saadav vill on selleks lihtsalt liiga hinnaline. Villast valmistatakse näiteks kõrgekvaliteedilist lõnga ja samuti kasutavad alpaka villa moetööstused nii Itaalias, Prantsusmaal, Jaapanis kui ka mujal maailmas. Konkreetse vaiba valmistamiseks kasutatavad nahad valitakse vastavalt kvaliteedile ja toonile. Kuna Peruu puhul on tegemist piirkonnaga, kus ei ole Euroopa mõistes normaalselt toimivat infrastruktuuri, siis nõuab vaipade jaoks kasutatavate nahkade kogumine palju tööd ja energiat.
Hooldamine
Vaipade tavapärane hooldus ja puhastus toimub nagu iga teisegi vaiba puhul. Selleks võib kasutada tolmuimejat või traditsioonilise meetodina tuntud vaiba mõõdukat kloppimist ja raputamist. Aega-ajalt on soovitatav vaipa mõõdukalt harjata, et taastada tema kohevus. Selleks võib kasutada näiteks tugevate harjastega riideharja või ka lemmiklooma harja. Tugevamate plekkide eemaldamisega saab hakkama keemiline puhastus. Vaipa ei tohiks hoida märjas või niiskes kohas. Täpsemaid juhiseid küsida müüjalt.

Alpaca Sisustus
Aadress: Kaluri tee 5, Haabneeme, Viimsi vald
Telefon: 630 6142
Gsm: 534 00808
E-mail: info@alpacasisustus.ee
Koduleht: www.alpacasisustus.ee

Sisestatud: 19.10.2006

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Väljakutse kodukontoris – kuidas luua sobilik taust videokoosolekule?

Väljakutse kodukontoris – kuidas luua sobilik taust videokoosolekule?

Ajastul, mil kaugtööst on saanud täiesti tavapärane tööelu osa, on kodukontori olemasolu muutunud
paljude jaoks hädavajalikuks. Kuna virtuaalne suhtlus mängib kodukontoris väga suurt rolli, siis
sellega seoses on üles kerkinud täiesti uut laadi probleem - vajadus videokoosoleku jaoks kõlbuliku
taustaseina järele. Kuidas õige taustaseina abil mõjuda ekraanil isikupärasema ning
professionaalsemana? Retro kodusisustuskaupade e-pood NaguMuiste annab nõu.

vaata kõiki