Artiklid ja uudised

Ceramic+ ehk kuidas lihtsat lihtsamaks teha


Olete te proovinud kunagi muuta midagi lihtsamaks? Tõenäoliselt. Siis ei tule teile ilmselt üllatusena teadmine, et tavaliselt kaotab ese või objekt lihtsamaks muutudes ühtlasi ka mõne oma spetsiifilise ning tihtipeale ka vajaliku omaduse.

Kordades keerukam on lisada lihtsale asjale funktsionaalsust ilma seda keerulisemaks muutmata. Võtke või tavaline tualettpoti või valamu pind. Kas seda üldse on võimalik veel lihtsamaks muuta, küsite? Tuleb välja, et on. Teadurid keraamikagigandi Villeroy & Boch’i laboratooriumitest on sellega hakkama saanud. Võiks isegi öelda, et nad on tavalise glasuuritud toote pinna viinud täiesti uuele tasemele nii, et pinna välimuses sellele vähimatki vihjet oleks.

Võlusõna on Ceramic+
Ceramic+ on maailma esimene keraamiline spetsiaalselt mustust hülgav pinnakate. Tema saladus peitub madalas pinnaenergias, mis tähendab, et vee molekulid tõmbuvad eeskätt omavahel, mitte ceramicplus pinnakattega. Nii ei kogune vesi ceramic+ 'iga kaetud pinnale, vaid voolab seda mööda alla, võttes oma teel kaasa kogu mustuse. Mugav, kas pole? Lihtne, kas pole? Uudse töötluse tõttu võiks seda pinnakatet nimetada isegi ceramic topeltplussiks, sest see annab meile kaks olulist eelist.

Esiteks muutub sanitaarkeraamika hooldamine erakordselt lihtsaks ja mugavaks, sest pole enam vaja tundidepikkust nühkimist, piisab vaid paarist tõmbest pehme lapiga.

Teiseks kaotab selline pinnakate igasuguse vajaduse traditsiooniliste puhastusvahendite järele. Jää jumalaga, Cillit Bang! Igasugune olmekeemia vähendamine aga toob tänuväärt kergendust meie niigi juba liigtugeva surve all olevale keskkonnale.

Loomulikult on ceramicplus'i puhul säilinud kõik traditsioonilisele keraamikale kasulikud omadused nagu vastupidavus, kriimustuskindlus, hügieenilisus, värvivalik ning happe- ja leelisekindlus.

Ceramic+ silmapaistvaid omadusi on kinnitanud ka mitmed sõltumatud eksperdid. Nii Braunschweigis asuv Fraunhoferi instituut (kus muuhulgas nägi ilmavalgust miljonite muusikapiraatide lemmik - mp3 failiformaat) kui ka Lüübecki ülikooli meditsiiniteaduskond on tõestanud uudse materjali kõrgendatud hügieenilisi omadusi. Ceramic+ läbis põhjaliku testi, mis võrdub 10-aastase kasutustsükliga. Selle tulemusena leiti, et Ceramic+ vastab ja isegi ületab kõiki sanitaarkeraamikale ettenähtud omadusi. Vähimatki ohtu inimese tervisele või keskkonnale ei avastatud.
Tundub, et tänu Villeroy & Boch’i teadlastele on sanitaarkeraamika homne päev juba saabunud.


Gustavsberg Eesti OÜ
Aadress: F.R Faehlmanni 6, Tallinn
E-mail: info@gustavsberg.com
www.gustavsberg.ee

Sisestatud: 13.03.2007

Villeroy & Boch/ Gustavsberg

Tel:
646 0312
Aadress:
Fr.R Faehlmanni 6, Tallinn, Harjumaa
E-mail:
Kirja saatmine ebaõnnestus. Täitke kõik väljad.

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Kastepiisast inspireeritud vannitoakollektsioon

Kastepiisast inspireeritud vannitoakollektsioon

Keskkond mõjutab üha enam disaini, selgus eelmisel nädalal Saksamaal toimunud maailma juhtival küte-õhk-vesi teemalisel messil ISH 2023. Üha õhemate servadega keraamika tähendab vähem materjali, väiksemat transpordikulu ja väiksemat süsinikujalajälge. Seda põhimõtet järgib ka Villeroy & Bochi uus vannitoakollektsioon Antao, mis mängib täiuslikult ebatäiusliku kastepiisa kujuga. Eriliseks teeb kollektsiooni see, et nii nagu looduses ei ole olemas kahte ühesugust kastepiiska, on ka sarja iga valamu suuruse jaoks välja töötatud eraldi kuju.

Uuring: Eesti inimesed hindavad säästlikku ja kauakestvat vannituba

Uuring: Eesti inimesed hindavad säästlikku ja kauakestvat vannituba

„Eesti inimesed on hakanud säästlikumalt käituma ja paljud rahakotti säästvad tarbimisotsused säästavad ka loodust,“ tõdes Villeroy & Boch Gustavsberg Eesti projektijuht Erki Orav. Kui 15 aastat tagasi ei kütnud A-energiaklassi segisti üldse kirgi, siis täna on see tõusnud Eestis nr 1 tähtsusega valikuks, tõi ta näiteks. Samuti on näha inimeste soovi vett säästa. „Vannitoas kulub 70% kogu kodu veetarbimisest ja sellest omakorda umbes 30% loputatakse sõna otseses mõttes otse alla, sest inimene käib keskmiselt 5 korda päevas tualetis,“ rääkis Orav.

2022. aasta vannitoatrendid: tee vannitoast oma kodu lemmikpaik!

2022. aasta vannitoatrendid: tee vannitoast oma kodu lemmikpaik!

Vannituba on igas kodus kindlasti üks olulisemaid ruume. Just siin valmistume eesootavaks päevaks,
võtame kiire elutempo juures aja maha ning veedame väärtuslikud hetked kas üksi või koos mõne
pereliikmega. Mis võiks olla veel parem põhjus, et muuta vannituba üheks väga eriliseks paigaks?
Sinu kodu lemmikkohaks, kus aeg lihtsalt peatub? Ja teha seda viisil, mis peab ajaproovile vastu.
Kuidas seda aga saavutada? Kvaliteetsete materjalide, nutikate funktsioonide ja ajatult kauni
disainiga.

vaata kõiki