Artiklid ja uudised

Vannitoad veekindlaks

Uue vannitoa ehitamisel või vana remontimisel peetakse väga oluliseks sobivate plaadilahenduste ja toonide kokkusobitamist. Vannitoa toimivuse seisukohalt on aga sama oluline või veelgi tähtsam see, mis plaatide alla jääb.

Allpool on välja toodud 8 tähtsat tegurit, mis üheskoos tagavad toimiva hüdroisolatsiooni ja tervisliku vannitoa:

1. ÄRA KASUTA PUITU VANNITOA KONSTRUKTSIOONIS
Puit ja puitlaastplaat vannitoa konstruktsiooni ei sobi. Niiskuse muutused toovad kaasa puidu elamisest tingitud praod ja nihked plaatkattes ning loovad soodsad tingimused hallitusseente arenguks. Sobivad materjalid on kivi või hüdroisolatsiooniga töödeldud kipsplaat.

2. KASUTA ÜHE TOOTJA SEGUSID JA HÜDROISOLATSIOONIMASTIKSEID
Kui konstruktsiooni sobivuses märga ruumi on veendutud, tuleb järgmise sammuna valida sobiv hüdroisolatsioonisüsteem. Siinkohal on alati õigem ja turvalisem valida tootja kes suudab pakkuda kõiki vajaminevaid tooteid. Sel juhul on toodete omavaheline kokkusobivus tootja poolt testitud ja garanteeritud ning võimalike probleemide korral abi saamine tagatud. Õiged töövõtted ja lisainformatsiooni leiab ehituskaupluses või internetis (näiteks www.kiilto.ee) olevast tööjuhisest.

3. KAITSE KONSTRUKTSIOONE NIISKUSE JA VEE EEST
Pinda ei saa vettpidavaks teha pelgalt keraamiliste plaatidega, sest plaadisegu ja vuukide täitmiseks kasutatav tsementalusel vuugitäidis on poorne ning loob veele ja niiskusele suurepärase tee aluspinda tungimiseks. Rusikareeglina tuleb hüdroisolatsioonimastiksiga käsitleda kõik pinnad, mis puutuvad kokku lausveega või kuhu pritsib vett – vanni- või dushitagused seinad, põrand ning seinte alumine äär 10 cm kõrguselt.

4. VALI ÕIGE PÕRANDATRAPP
Dussiruumi põrandatrapist voolab läbi kogu dussiruumis kasutatav vesi ning seetõttu on väga oluline, et trapi ja põranda hüdroisolatsiooni liitekoht on veekindel. Põrandatrapi kokkusobivust näiteks Kiilto Fibergum hüdrsoisolatsioonisüsteemiga saab täpsustada Kiilto Eesti OÜ-st.

5. JÄLGI HÜDROISOLATSIOONIMASTIKSI KULUNORMI
Hüdroisolatsioonikihi vettpidavuse tagab piisavalt paks kiht mastiksit. Ettenähtud kulunorm seintel on 0,8 kg/m2 ja põrandal 1 kg/m2. Kihipaksus on ligilähedaselt õige, kui hüdroisolatsioonipinnast ei kuma enam läbi aluspinna värvus.

6. MATERJALIDE LIITEKOHTADESSE ALATI TUGEVDUSLINT
Kõik liitekohad ja kipsplaatide vuugid tuleks katta tugevduslindiga, mis suurendavad hüdroisolatsioonikihi tõmbetugevust ja aitavad vältida hüdroisolatsioonikihi purunemist konstuktsiooninihete korral.

7. ÄRA TINGI PLAADISEGU KVALITEEDIS
Plaatide kinnipüsimise tagamiseks hüdroisolatsioonipindadel ja köetavatel põrandatel tuleks alati kasutada elastset plaadisegu. Odavate plaadiseguga võrreldes on elastsed segud (näiteks Kiilto Ultra Fix) muidugi kallimad, kuid ruutmeetri hinnale lisanduvad 5-10 krooni moodustavad plaatide ja hüdroisolatsiooni maksumusega võrreldes vaid väga väike osa, kuid aitavad vältida hilisemaid probleeme.

8. TORUSTIKU JA MÖÖBLI PAIGUTUS PLANEERI VARAKULT
Kui vannituppa jääb torusid, tuleks nende asukoht planeerida vähemalt 5-10 cm seinast eemale. Seina vastas oleva toru ümbrust on keeruline kvaliteetselt hüdroisoleerida ja plaatida.
Vannitoa mööbel oleks soovitatav kinnitada seinale. Tänapäeva mööbel on enamasti valmistatud lamineeritud puitlaastplaadist ja mööblijalad kippuvad niiskel põrandal olles lagunema ja hallitama. Mööbel tuleks paigutada arvestusega, et mopi ja harjaga pääseks mugavalt koristama ka mööbli alla jäävat põrandat.


KIILTO EESTI
Aadress: Läike tee 4, Rae vald 75310
Telefon: 603 1900
kiilto@kiilto.ee
www.kiilto.ee

Sisestatud: 01.07.2009

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Puitpõrandate õlitamine

Puitpõrandate õlitamine

Poorne puidupind vajab alati kaitset. Levinuimad puitpõrandate kaitseained on lakk ja värv. Varem kasutati esindusruumide ja tantsupõrandate materjalina vahatatud parketti. Tänapäeval kasutatakse nn. looduslikest materjalidest sagedamini õli kui vaha.
Põrandaõli koosneb mitmetest komponentidest, mis varieeruvad valmistajast sõltuvalt. Aina karmistuvate terviseohutuse ning keskkonnanõuete mõjul on välja töötatud ka kasutajasõbralikumaid materjale sisaldavaid tooteid.

Hüdroisolatsioon – kuidas teha kvaliteetselt ?

Hüdroisolatsioon – kuidas teha kvaliteetselt ?

Saunu, vannitube, duširuume jt märgi ruume planeerides tuleb tagada konstruktsioonide veekindlus. Pinda ei saa vettpidavaks keraamiliste plaatide paigaldamisega, kuna plaadisegu ning vuukide täitmiseks kasutatav tsementalusel vuugitäidis on poorne ja loob veele ja niiskusele suurepärase tee aluspinda tungimiseks. Niiskuskahjustuste, hallituse ja bakterite tekkimise vältimiseks tuleb märgades ruumides plaatide alla alati paigaldada hüdroisolatsioon.

Kestonit Optio teeb põranda lihtsalt siledaks

Kestonit Optio teeb põranda lihtsalt siledaks

Inimesed, kes on eemaldanud vanad põrandakattematerjalid, seisavad probleemi ees – kust leida töömees, kes põranda sirgeks valaks või siis proovida see töö ise ära teha. Järgnev jutt on mõeldud neile, kes on otsustanud põrandatasandustöö ise ette võtta. Esmalt tuleks eemaldada põrandalt kõik lahtised materjalid ning puhastada pind tolmust tolmuimejaga. Enne tasandamise juurde asumist tuleb aluspõrand kindlasti kruntida. Kruntimisega seotakse betooni pooridesse jäänud tolm ja tagatakse nake aluspinnaga

vaata kõiki